Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-12-10 08:41:04

burli

samochodem do Portugalii

planuję pojechać z kilkoma znajomymi we wrześniu. Czy ktoś może praktykował i ma jakąś trasę obraną ? Co warto zwiedzić? a gdzie nie warto się zatrzymywać? Gdzie tanio spać i co niedrogo, a pysznie jeść?

 

 Reklama

Travelmaniacy.pl

#2 2009-01-21 13:09:26

malik

Re: samochodem do Portugalii

Pozdrawiam, przeczytaj sobie relacje z podróży do Portugalii ze stronek naszepodróze.pl, iwona-karol.republika .   Też mi się marzy Portugalia, tylko wolałabym dolecieć samolotem a na miejscu wypożyczyć samochód. m.

 

#3 2009-01-21 18:58:29

asnieszka

Re: samochodem do Portugalii

co warto zwiedzić.. poczytaj w opisach podrózy.. m.in. mojej - http://www.travelmaniacy.pl/profil,379, … portugalia

jesli chodzi o trasy, my nie mielismy wyboru bo był to wyjazd zorganizowany.. jednak musze pochwalic Portugalię za super autostrady.. mozna sie szybko przemieszczac..

wypozyczanie aut jak pisze malik moge polecić.. nie są strasznie drogie.. my za nowiutką corse płacilismy cos ponad 60 euro..

 

#4 2010-01-14 12:02:15

mlody_nomad

Re: samochodem do Portugalii

W Portugalii byliśmy jakieś 4-5 dni. Nie mieliśmy dużo czasu a dużo do załatwienia: odwiedzenie znajomych w Porto,  wyrobienie wizy w Lizbonie no i chęć zobaczenia jak najwięcej smile Polecieliśmy z Katowic do Porto, tak było najtaniej. Lecieliśmy wizzairem. Z tego co wiem teraz w ofercie nie ma tych połączeń a loty do Portugalii są dość drogie. Można próbować easy jetem z Rzymu (gdzie można tanio dolecieć) Na lotnisku w Porto wynajęliśmy samochód (firma sixt car) była znacznie tańsza od konkurencji. Chcieliśmy najtańszy samochód a dostaliśmy Skodę Fabię combi w cenie najmniejszych samochodów. Komfortowo pojechaliśmy sobie autostradą do Lizbony, po drodze zwiedzając oczywiście co się da i. Potem wróciliśmy do znajomych do Porto. Samochód oddaliśmy w dzień wylotu. Z tego co pamiętam na 4 osoby wyszło nas to około 100-120 zł na głowę (za 5 dni)

 

#5 2013-10-18 13:51:21

Rocky

Re: samochodem do Portugalii

Samochodem smile jedyny plus to to, że możesz także zwiedzać kraje, przez które będziesz jechał. Mimo to taka podróż jest długa i męcząca i zdecydowanie wybrałbym samolot smile

W Portugalii na pewno warto odwiedzić dwa miasta, a mianowicie Porto i Lizbone.

 

#6 2013-12-03 12:37:56

STOPWroclaw_pl

Re: samochodem do Portugalii

W zasadzie powyżej masz już bardzo istotne informacje umieszczone w inkach na temat tego co można zwiedzić po drodze oraz jaką trase wybrać. Podróż jest bardzo daleka,to będzie wspaniała przygoda. Czekamy na Waszą relacje już po powrocie do kraju.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh