Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Niemcy
  •  » jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

#1 2015-07-11 20:13:21

Dzosefina

jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

Kochani, pilna sprawa! Wyjeżdżam na cały miesiąc (trochę wakacje, a trochę praca) do Niemiec. Jak szybko opanować słownictwo? Koleżanka podpowiedziała mi niebieskie fiszki - pomogą ogarnąć słówka i przykładowe użycie. Jakie są Wasze metody?

 

#2 2015-07-11 20:37:01

piea

Re: jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

podobno można położyć sobie słownik pod poduszkę smile))
a tak na poważnie znam jedną wypróbowaną metodę:  wkuwać..., Kochaniutka, wkuwać.... smilesmilesmile
(nic innego na mnie nigdy nie działało, ale ja uczyłam się języków lata temu.... dziś może są jakieś cyber-metody...smile)

 

#3 2015-07-12 20:00:12

Soniza89

Re: jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

Ja wlasnie sobie kupilam mp3 i w drodze do pracy w trakcie gotowania itp slucham i glosno sobie powtarzam smile

 

#4 2015-07-13 09:40:55

texarkana

Re: jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

najlepiej działa nauka CZYNNA, czyli trzeba MÓWIĆ, PRÓBOWAĆ wyrazić coś konkretnego - ale słuchać też trzeba (dla wymowy)
w mojej nauce języków obcych (trzech) niezawodne okazało się wkuwanie na pamieć krótkich dialogów i tekstów - zostaje na całe życie

 

#5 2015-07-13 16:04:31

AniaMW

Re: jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

Pewnie i moje metody nie wniosą nic odkrywczego:
słuchać oryginalnych tekstów (piosenki, filmy, itp.), mówić, powtarzać słówka, a te które się mylą - napisać na małych karteczkach i porozklejać w różnych miejscach w domu (np. na lustrze w łazience, w przedpokoju, na lodówce, itp.), rozmawiać - przy każdej okazji, nawet rozmawiając z kimś po polsku, zaraz próbuj jak by to było w tym drugim języku...
Cierpliwości! big_smile
Powodzenia!

 

#6 2015-07-14 20:34:44

Dzosefina

Re: jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

Wow jestem pod wrażeniem! Dzięki za podpowiedzi - z każdej skorzystam po trochu i mam nadzieję, że się uda. Co do karteczek - też kiedyś rozklejałam, a teraz mam większy porządek, bo mam wszystko na tych moich niebieskich fiszkach wink Mp3 też słuchać będę - jest już w drodze do mnie big_smile

Ktoś jeszcze coś podpowie? ;]

 

#7 2015-07-18 10:34:45

Mcnoble1750

Re: jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

Obojętnie jaka to metoda..przede wszystkim cały czas trzeba powtarzać i cały czas trzeba być systematycznych. Według mnie najlepiej się przydaję taka to nauka przede wszystkim, która odbywa się raz dziennie po godzinie. To jest najlepsze i to według mnie bardzo dobre jest.

 
  • Index
  •  » Niemcy
  •  » jak najszybciej podszkolić się z języka niemieckiego?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh