Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Gruzja
  •  » RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

#31 2015-03-29 23:36:56

papuas

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

zaciekawiłaś mnie tą Gruzją i zakołatała myśl - a może by tak jak młodzi na własną rękę ...
Na początek kilka uwag - żeby cokolwiek skomentować muszę wchodzić w Twą relację i ją niegrzecznie ją przerywać; dlatego też uważam, że stary sposób (osobno relacja, osobno foto) jest lepszy, bo pozwala skomentować każde foto indywidualnie. Liznąłem troszkę Gruzji oczywiście z biurem, ale Kazbegi nie widziałem. Na foto wygląda olśniewająco, do tego pociąga mnie Swanecja i słynne kamienne wieże obronne: jak dojrzeję to na priv zapytam o sposób załatwiania noclegów.
Byłem w Upliscyche i ciekawi mnie Twe zdanie, bo wg mnie są tam miejsca, gdzie w otworach widać ślady po świdrach, tak jak gdyby przekuwając współcześnie nowe otwory ktoś chciał uatrakcyjnić to co pozostało z dawnych wieków.

 

#32 2015-03-30 09:02:18

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Papuas, ciesze się , że do mnie zajrzałeś absolutnie nie przeszkadzają mi komentarze w trakcie relacji, wręcz przeciwnie jeszcze bardziej inspirują do przekazania informacji.

Jeszcze raz podkreślam moje odczucia z pobytu w Gruzji ona była łatwa, prosta i przyjemna w samodzielnym podróżowaniu, ludzie otwarci i pomocni. Nie traktowali nas jak chodzące bankomaty smile

Papuas noclegi zawsze załatwialiśmy na "wariata" (do najmłodszych wiekiem to nie należymy, ale mentalnie no tak 23!) to znaczy zaczepialiśmy albo taryfiarza, albo wchodziliśmy do sklepu i Ci ludzie bardzo zaangażowani chodzili z nami po kwaterach pokazując nam je. Nie zawsze decydowaliśmy się na pierwszą wskazaną....


Do Gruzji jeszcze wrócę! A relację za chwilę będę kontynuować.

Upliscyche - nie wiem, nie zwróciłam uwagi, no ale może ktoś rzeczywiście próbował "udoskonalić" historię.

 

#33 2015-03-30 11:37:29

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

 

#34 2015-03-30 11:38:19

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Nasza trasa to

Tbilisi

Gori, Uplisciche i Mccheta

przez Zhinvali do Ananuri, a dalej do Kazbegi tzw drogą wojenną

Powrót Gruzińską Drogą Wojenną do Telawi

Z Telawi wyruszyliśmy to miasta miłości Sighnaghi

Z Sighnaghi do Tibilisi

Wszystko to zajęło nam 7 dni.

Gruzja południowo zachodnia, czyli równiez Batumi w planach na następny raz.

 

#35 2015-04-01 15:13:34

wojtek1

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Bea37 .... Gruzja , jak wiele różnych innych nieodkrytych , przeze mnie , destynacji , czeka na swoją kolej . Twoja relacja fajna i pomocna . Napisz , bo chyba mi umknęło w jakim miesiącu byłaś w Gruzji ??

Ostatnio edytowany przez wojtek1 (2015-04-01 15:42:53)

 

#36 2015-04-01 15:38:40

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Nasza podróż trwała od 30 kwietnia do 6 maja, pogoda była cudowna, słoneczna, piękna ciepła wiosna. Gruzini polecają jesień, wtedy kiedy zaczynają zbierać winogrona, trzeba tam wrócić.

 

#37 2015-04-01 15:45:38

wojtek1

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Bea37 dziękuję , czyli dłuższy weekend majowy będzie w sam raz , pogodowo chyba wypadnie dobrze

 

#38 2015-04-02 09:02:01

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Wojtek, no dla nas ten termin był łaskawy, było ok 25 stopni, ale pamiętaj może być  i tak jak to bywa w PL.

 

#39 2015-04-04 13:03:48

AniaMW

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Bea, fajnie zaczęłaś, od najpiękniejszej części Gruzji smile
My byliśmy na razie w "niższych" rejonach GE, a Wysoki Kaukaz dopiero czeka - na kolejne wyjazdy.
Pozdrawiam

 

#40 2015-05-04 20:13:29

sigma001

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Bea ekstra ta twoja Gruzja tak tak tak

 

#41 2015-05-05 14:11:32

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

sigma001 bardzo dziękuję

 

#42 2015-07-02 19:41:11

Ubuntu

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Jaki był ogólnie koszt takiego wyjazdu? Zastanawiam się nad pojechaniem tam jeszcze w tym roku, o ile starczy mi funduszy, aczkolwiek jestem gotów przez chwilę zacisnąć pasa żeby zobaczyć kawałek świata o ile nie chodzi o jakieś astronomiczne wydatki

 

#43 2015-07-03 10:37:08

Bea37

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Ubuntu, wszystko zależy od tego jaką sobie zaplanujesz marszrutę.
Możesz wynająć samochód co nie jest dużym kosztem , a paliwo troszkę tańsze niż w Polsce.
Możesz przemieszczać się marszrutkami bardzo tanio!
Jedzenie w podobnej cenie jak w PL , a nawet taniej.
Noclegi na kwaterach to koszt ok 50, 70zł od osoby ze śniadaniem.
No a przelot , to już zależy od Ciebie ci i kiedy kupisz:)

 

#44 2015-07-06 20:00:16

Kolka

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Bea - przepiękna ta Twoja Gruzja - piękne widoki, ja kocham góry!!! smile a tak mało ich mam... sad

 

#45 2015-07-08 10:37:40

edyta11

Re: RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

bea - tak jak pisałam na priva - zafascynowałaśmnie tą relacją. Już zmieniłąm noclegi. Dzieki  za tak kompletne info
npisz czego sie jeszcze moge tam spodziewac

 
  • Index
  •  » Gruzja
  •  » RELACJA - Gruzja państwo w Azji na Kaukazie Południowym

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh