Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Grecja
  •  » Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

#1 2014-06-18 21:42:04

Fresh

Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Może ktoś orientuje się, czy z Zakynthos można w łatwy sposób dostać na Lefkadę - może bezpośredni prom, łodka albo kajak? big_smile

 

#2 2014-06-19 01:18:08

KlaudiaRakocz

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Kilka lat tamu kursowały statki linii Minoan. Sprawdź może nic się nie zmieniło wink

 

#3 2014-06-19 02:13:01

Fresh

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Klaudia, dzięki za info smile - pogooglam. Rozumiem że statki Minoan kursowały bezpośrednio z Zakynthosu na Lefkadę i z powrotem?

 

#4 2014-06-19 10:08:23

katerina

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Grzesiu gratuluje urlopiku wink Kiedy i na ile sie wybieracie?
Sprawa z Lefkada nie jest taka prosta.Nic bezposrednio nie kursuje z Zakynthos na Lefkade!Trzeba plynac do Kyllini,a stamtad samochodem jechac na Lefkade(Lefkas jest polaczona mostem z ladem)
Drugim wyjsciem jest prom z Zakynthos na Keffalonie (plynela nim Alicja) i przy okazji zobaczenie wyspy i slynnej Myrtos Beach wink
http://www.ionionpelagos.com/en/content/111
http://www.ferries-greece.com/greek_islands/ionian/kefalonia_ferries/kefalonia.asp
A nastepnie prom z Keffalonii(Sami) na Lefkade(Vassiliki)
Nie wiem jaka data Was interesuje,bo promy nie zawsze odplywaja i przyplywaja do tego samego portu smile Czasem trzeba jechac na drugi koniec wyspy tongue Promy z Lefkady na Keffalonie( kursuja do innego portu niz z Keffalonii(Pessada) na Zakynthos(Agios Nicolaos) smile Ufff...Keffalonia i Lefkada to jeszcze wciaz malo komercyjne wyspy(na szczescie)
Mam nadzieje,ze nie zniechecilam smile

Ostatnio edytowany przez katerina (2014-06-19 10:17:19)

 

#5 2014-06-19 16:20:55

piea

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Grzesiu,
po co Ci Lefkda jak jedziesz na Zakynthos? smile
Kasia wszystko Ci dokładnie opisała powyżej; wygląda to dość skomplikowanie, więc nie ma sensu tracić dnia z cennego urlopu na dotarcie na miejsce, żeby tam zobaczyc coś w pośpiechu...., a na samym Zante jest tyle atrakcji, że przez 1 tydzień i tak wszystkiego nie ogarniesz (no, chyba, że czmychacie na 2 tygodnie wink;

Ja sama jak jestem gdzieś w pobliżu jakiejś innej wyspy, to lubię 1 dzień poświęcić na taką wycieczkę, ale są to z reguły takie miejsca, do których z góry wiem, że nie pojadę stacjonarnie; dlatego bedąc na Zakybthosie popłynęłam na Kefalonię, tyle, że 3 lata temu nie było jeszcze pobytów z naszych Biur na tej wyspie; dziś, kiedy jest tyle ofert na Kefalonię wolałabym poświęcić wtedy ten 1 dzień na takie miejsca na Zakybthosie, do których wtedy nie dotarliśmy, a Kefalonię zostawić sobie na osobny  urlop....
Tak jak i Lefkadę, bo ta wyspa  jest tak piękna, że warto jej poświęcić osobno cały pobyt i zwiedzić ją wtedy jak tam pojedziesz np. w przyszłym roku smile

Pozdrowioneczka, smile

 

#6 2014-06-19 20:17:38

Fresh

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Dziewczyny dzięki za wszystkie informacje smile

Ala - nad Lefkadą zastanawialiśmy się ze względu na tamtejsze rajskie plaże.

Kasia - no nie powiem, że bardzo zachęciłaś big_smile Ale cenne informacje. Wychodzi mi, że lepiej by było lecieć gdzieś na część kontynentalną i dojechać na Lefkadę wypożyczonym samochodem, bo łączenie promu, wypożyczenia samochodu i potem powrót promem to trochę za dużo jak na jeden dzień, zwłaszcza że tylko tydzień tam będziemy. Pewnie ewentualnie na Kefalonię się zdecydujemy lub skupimy się na poznawaniu samej Zante.

 

#7 2014-06-20 16:44:34

katerina

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

W przypadku tygodniowego pobytu lepiej rzeczywiscie odpuscik Lefkade,bo szkoda TAKIEJ wyspy na jeden dzien.Mozecie wybrac sie co najwyzej na wycieczke typu fakultetu Ali,na Keffalonie,bo Myrtos Beach tez wymiata wink Reszta pobytu na Zante,a za rok znowu do Grecji tongue Z Niemiec juz od dawna lataja samoloty do Prevezy,a to rzut kamieniem od Lefkady (mniej niz godzina jazdy-po to jest ten most) Mozna tez leciec z Warszawy do Salonik (ryanair).Odbiore Was z lotniska i po piffku i jedzonku u mnie (takze wegetarianskim) ruszycie sobie na Lefkade (3-3,5 godz.jazdy) wink
Udanych wakacji !!!

Ostatnio edytowany przez katerina (2014-06-20 16:45:55)

 

#8 2014-06-20 22:45:51

katerina

Re: Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Mozna i tak smile Zante rulezzz!!!
http://youtu.be/jQCovYgsphg

 
  • Index
  •  » Grecja
  •  » Jak dostać się z Zakynthos na Lefkadę?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh