Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-11-06 12:17:39

Juhass

Gdzie wymieniać pieniądze?

Słuchajcie, gdzie najczęsciej wymieniacie pieniądze przed wyjazdem? Widzę, że powstaje alternatywa dla normalnych kantorów, ale wolę zrobić rozeznanie. Dlatego m.in. mam pytani - czy ktoś korzystal juz z kantorów internetowych? Pozdrawiam!

 

#2 2013-11-06 14:08:50

piea

Re: Gdzie wymieniać pieniądze?

korzystałam i szczerze mówiąc nie polecam:), tzn przelicznik na kursie jest korzystniejszy ( ale to sie tak naprawdę czuje jak się kupuje tysiące w obcej walucie), ale jak potrzebujesz kilka setek kieszonkowego to zawracanie głowy, bo:
- trzeba miec konto dewizowe ( to akurat mam więc nie ma problemu,
- ale problem jest z wypłatą:bo bo pieniążki trzeba się udać do banku osobiście sad
dla mnie to strata czasu i zawracanie głowy, wszystko miało by sens, gbyby z  takiego konta można było sobie wypłacić walutę, a tak to szkoda czasu na takie manewry i zaoszczędzenie 5 zł i straty pół dnia!
(no chyba ze już mozna wypłacać EUR/USD z bankomatów???, nie wiem, bo korzystałam z tej opcji juz jakis czas temu.

Ja mam sprawdzony patent: gdzie tylko moge płacę kartą, bo tak wychodzi mi zawsze najkorzystniej ( nie mylić z wypłatami z bankomatów, tu uwaga: pobierane sa prowizje), oraz zabieram zawsze jakies EUR/USD na lokalne zakupy; jak potrzebuje te 500-700 EUR, to kupujac w zwykłym kantorze na takiej kwocie i tak kokosów nie zrobię jak zapłacę 1 gr więcej smilesmilesmile

 

#3 2013-11-06 15:32:02

AniaMW

Re: Gdzie wymieniać pieniądze?

Jak miło przy okazji się czegoś dowiedzieć, dzięki - Ala smile
Jeszcze nie korzystałam z internetowych kantorów, ale zaczęłam się nad tym zastanawiać. Teraz już wiem, że mogę odpuścić smile))

 

#4 2013-11-21 13:03:55

HotelPolanica_com_pl

Re: Gdzie wymieniać pieniądze?

Ja także jeszcze nie miałam okazji korzystać z internetowych kantorów,jednak z tego co piszecie to jest bardzo wygodne i przede wszystkim bezpieczne,więc może w najbliższej przyszłości również spróbuję.

 

#5 2017-05-21 11:09:19

wirtualnaaga

Re: Gdzie wymieniać pieniądze?

Tylko i wyłącznie stacjonarne kantory, raz się bawiłam w internetowym i więcej zachodu niż to warte...

 

#6 2017-05-21 12:31:56

AniaMW

Re: Gdzie wymieniać pieniądze?

Wątek stary, sporo się zmieniło...
Od paru lat korzystam wyłącznie (!) z kantoru internetowego (internetowykantor.pl) ; wyjątkiem był zakup jenów do Japonii, bo nie mam konta w jenach, więc musiałam pospacerować po mieście i szukaćw kantorach stacjonarnych.
Dolary czy euro tylko przez internet. Dlaczego? Wygoda smile
Kupuję w ciągu całego roku, gdy lepszy kurs, albo gdy mam nieco więcej wolnych środków, które mogę zamienić na waluty, bez wychodzenia z domu; różnica w cenie jest też odczuwalna. A do banku idę tylko raz, wypłacić przed samym wyjazdem. Polecam!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh