Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-10-28 02:21:46

Fresh

Prośba o informację, gdyby coś nie działało

Ok kilku dni prowadzona jest optymalizacja serwisu. Część zmian jest czysto technicznych (których nie zauważycie), część jednak będzie widoczna - wszystkie są testowane, jednak, gdybyście zauważyli, że jakaś część serwisu nie działa tak jak powinna (pojawiają się jakieś błędy, itp.), prośba o informację w tym wątku lub na PRV - będę interweniował.

Z góry dzięki!

Reklama

Travelmaniacy.pl

#2 2013-10-29 23:59:56

kangur

Re: Prośba o informację, gdyby coś nie działało

Cześć Grześku smile Mnie osobiście, w nowej odslonie, troszeczkę brakuje możliwości przeskoczenia bezpośrednio z oglądanego zdjęcia do opisu/strony głównej danej podróży. Ze świeżo dodanymi podróżami nie ma problemu, bo można wrócić do strony głównej i stamtąd wejść na opis, ale, np. jeżeli oglądasz fotki na "Zdjęcia z wakacji" - sprawa się komplikuje. Oczywiście nie jest to jakieś wielkie uniedogodnienie i da się z tym żyć big_smile Pozdrawiam, Grzesiek smile

#3 2013-10-30 00:19:40

Fresh

Grzesiek, wiem o co chodzi. Możliwość o której piezesz została, choć jest trochę "ukryta". Nad każdą fotką masz taką linijkę "Nawigacja: ..." i tam jak jesteś w fotce jak klikniesz  na "relacja", to przejdziesz ze zdjęcia do relacji z podróży smile

Oczywiście powyższe dotyczy zdjęć z tych podróży, które mają mało zdjęć i nie krótki opis, czyli nie zostały wyróżnione. W przypadku oglądania zdjęć z wyróżnionej podrózy, pod zdjęciem jest duży link do niej. Czyli w pewnym stopniu promujemy najbardziej wartościowe podróże, czyli te wyróżnione smile

Daj znać czy to miałeś na myśli.

Ostatnio edytowany przez Fresh (2013-10-30 00:44:48)

#4 2013-10-30 06:29:11

kangur

Mam to! smile Zdjecia, ktore ogladalem musialy pochodzic z niewyroznionych podrozy, dzieki smile

#5 2013-11-01 07:32:18

piea

Hej Fresh,

szczerze mówiąc te nowe zmiany jakosśdo mnie nie przemawiają (wolałam starą wersję);
oczywiście wszelkie zmiany są ok, no bo trzeba iść z duchem czasu i postępu smile ale  tylko wtedy o ile wnoszą one coś przydatnego, nowego, ułatwiają jakieś funkcje bądź zwiększają dodatkowo nowe, niedostępne dotąd opcje, a te jakoś nic specjalnego nie wnoszą a tylko  utrudniają:)

Poza tym co opisał powyżej Grzesiek, mnie osobiście przeszkadza, że oglądając czyjąś galerię, nazwa użytkownika stała się teraz nieaktywna, co oznacza że jeśli oglądam jakąś galerię uzytkownika X i chcę zobaczyć szybko inne galerie tej samej osoby, to musze teraz stamtąd wyjść i szukać tej osoby gdzieś indziej...., a dotąd to było tylko jedno kliknięcie i już:)

może się czepiam:)smilesmile, ale jakoś zajmuje to wszystko teraz więcej czasu, a chyba nie o to chodzi w zmianach, żeby zabierać to, co dotąd było dostępne jednym ruchem, tylko żeby poprawiać o jeszcze więcej możliwości;  a tu jakoś nieopatrznie (chyba) zabrałeś  nam to, co było bardzo uzyteczne i wygodne; nie wiem więc czemu to miało służyć. sad
Pozdrowionka, Ala

#6 2013-11-01 08:44:15

kangur

Zgadzam sie z Ala, napewno jest to uniedogodnienie, szczegolnie dla tych co lubia ogladac i komentowac zdjecia innych uzytkownikow. Pzdr smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-11-01 08:45:19)

#7 2013-11-01 14:54:40

Fresh

Ala, dzięki za uwagi. To nie koniec zmian, pomyślę nad przywróceniem opcji o których piszesz.

#8 2013-11-01 23:09:52

katerina

Tez od razu zwrocilam uwage na to,o czym napisala Ala sad I zdecydowanie wolalabym,zeby ponownie uaktywnic nazwy uzytkownikow,bo tez korzystalam z tej funkcji przy ogladaniu zdjec.

#9 2013-11-03 04:23:13

Fresh

Kasia (i Ala), prośba o wyrozumiałość. Na razie możecie korzystać z możliwości o której odpisałem Grześkowi, czyli nad każdym zdjęciem mamy coś takiego:
"Nawigacja: Strona główna > Społeczność > Profil użytkownika > Relacje > Relacja > Galeria zdjęć > Zdjęcie".

Klikając na "Profil użytkownika" traficie do tego co zniknęło, wybierając "Relacja" - trafiacie do relacji, z której pochodzi to zdjęcie. Czyli nic nie zginęło, tylko jest "mniej przejrzyste".

Muszę zrobić pewien test, co potrwa 3-4 tygodnie. Postaram się jednak przywrócić linki w nazwach użytkowników przy fotkach. Jak wiecie, ze mną da się dogadać smile i staram się jak mogę, brać pod uwagę Wasze zdanie, które jest dla mnie bardzo ważne, choć modyfikacje czasem trwają trochę.

Z góry dzięki za wyrozumiałość.

Gdybyście mieli/miały jeszcze jakieś uwagi (poza tymi zgłoszonymi) - piszcie tu na forum lub PRV.

#10 2013-11-05 00:18:30

katerina

Prosba o wyrozumialosc spelniona wink

#11 2013-11-05 10:25:25

piea

hej Grzesiu,

dzięki za wszystko; narazie jest ok, czekamy na to, co obiecane, ale przypomniała mi sie jeszcze jedna rzecz, którą dawno chcialam poruszyć, tylko się bałam, żebyś na mnie nie nakrzyczał:)smilesmile, no ale zrobiłam się śmielsza, więc piszę:)

Chodzi o listę użytkowników! i nie tylko o tych 20 (najaktywniejszych) osób!
Po piersze sama formuła najaktywniejszych jest tu nieco niezgodna: bo dla mnie osoby aktywne, to takie, które się często logują tu na TM  i zabierają głos, komentuja zdjęcia, itd.... a nie te, które maja najwięcej punktów za podróże, bo to nijak się ma do aktywności.

Po drugie: brakuje mi tu listy WSZYSTKICH użytkowników TM (no może poza tymi, którzy mają puste konta bez żadnych danych a loguja się tylko w celach reklamowych);
no bo jak mam np.znaleźć galerię kogoś, kogo kiedyś oglądałam zdjęcia i mi się nagle przypomniało i chciałabym tam teraz wrócić???

jak mam odnależć galerię kogoś kogo nie mam na liście swoich znajomych? i kogo nie ma na liście 20 "najaktywniejszych" ???(tzn. mających najwięcej punktów za podróże)

Trochę to utrudnia odszukiwanie i przeglądanie galerii osób, których nie mamy na liście "znajomych".

Jeszcze jedna kwestia: o której kiedyś, kiedys, dawno temu pisałam Ci na priva:
czy nie dało by sie jakoś posegregować tych wszystkich podróży na konkretne miejsca?
np. jak szukam relacji i informacji o Majorce, to wyswietla się cała fura Relacji z Hiszpanii i wysp Kanaryjskich włącznie!, czy jak potrzebuje na szybko liste wszystkich dostepnych Relacji z wyjazdów na Rodos- to zaraz muszę "przewalić" cała potężna bazę o Grecji łącznie z wszystkimi wyspami????

Nie marudzę za bardzo? smile
ale pomyśl sam, jakie to było by przyjemne: wpisujesz w wyszukowarkę TM np. słowo KORFU: i pokazuja się tylko relacje i zdjęcia z tej wyspy, a nie z całej Grecji!!!

No dobra,  już koniec marudzenia.

PS. Prośba o wyrozumiałaość jak najbardziej spełniona:)smilesmile

#12 2013-11-05 12:00:30

gmariusz8

Czesc, to ja tez chce dorzucic swoje trzy grosze smile Obcja "hotele" zostala dawno usunieta (a szkoda), ale zostalo puste miejsce. Czy, jak juz ci kiedys pisalem, mozna by tam jednak wpisywac nazwe hotelu? Nie chodzi o opis czy opinie, itp, poprostu sama nazwe. Tak dla wlasnej wiadomosci.  Fajnie by bylo. Pozdrawiam smile

#13 2013-11-05 13:41:28

kangur

Zgadzam sie z Alicja - ja tez kozystalem z opcji szukania danego uzytkownika. Lubie poogladaz sobie rozne fotki roznych uzytkownikow a teraz ich odnalezienie jest bardzo utrudnione.
Bardzo podoba mi sie tez pomysl Mariusza. Brakuje mi opcji dodawania hotelu, osobiscie zawsze opisywalem hotele, z ktorych kozystalismy, wiec dobrze by bylo moc wpisywac chociaz nazwe hotelu...  Szkoda, ze ludzie nie opisywali hoteli - w takich opisach z pierwszej reki mozna znalesc duzo wartosciowsze infornacje niz chocby na Tripadvisorze  smile

#14 2013-11-05 18:11:12

myszka

Ja jeszcze dołożę od siebie. Kiedyś pisałam o tym na priv. W wyszukiwarce jak wpisuję jakieś miasto to nie pokazują się wszystkie relacje. Sprawdziłam to po moich np. Kielce, Szczecin mam takie miasta w podróżach a w wyszukiwarce nie wyświetlają się. I nie bardzo mam pomysł dlaczego tak jest, że jedna z moich relacji jest wyszukiwana a inna nie.
Trochę mi to przeszkadza bo jak ja szukam jakieś miejscowości to mogę jej nie znaleźć bo ktoś może mieć podobny problem jak ja. A że wszystkie relacje są ważne i nie wiadomo co mi się i z której przyda to chciałabym mieć podgląd na wszystkie.
No i szkoda mi mojego miasteczka bo jak ktoś nawet chce znaleźć to nie może. A mam nadzieję, że moja relacja kogoś skłoniłaby do przyjazdu BO WARTO.

Jeśli się uda poprawić tą część to super. Mam nadzieję, że nie za bardzo marudzę i tak już zarobionemu po łokcie Fresh - owi:)

PS. Dołączam się do prośby o listę wszystkich TM. Czasami chciałabym po przeglądać nowe ciekawe profile i relacje a niestety jest to bardzo trudne.

A mam jeszcze jedną sugestię. Jak oglądam listę podróży danego użytkownika to czy można by te wyróżnione jakoś zaznaczać? Np: obok tytułu jakaś gwiazdkę, serduszko, kwiatka czy cokolwiek, żeby można było od razu widzieć, które są wyróżnione, a które nie?

Ostatnio edytowany przez myszka (2013-11-05 18:17:35)

#15 2013-11-05 18:43:04

Fresh

Hmmm... no to sam sobie narobiłem więcej pracy rozpoczynając ten wątek big_smile
Dzięki za wszystkie uwagi i sugestie. Część już znam (pisaliście mi na PRV), część jest nowych. W wolnym czasie będę się nad nimi zastanawiał i mam nadzieję, kilka z nich wprowadzę w życie smile

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh