Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-07-30 12:46:25

promotes

Wyspa KRK - ponad tydzień

Planujemy w tym roku wybrać się ze znajomymi na wyspę KRK - jako baza wypadowa. Na ten moment słyszałem, że warto odwiedzić PAG, ale co więcej?

Preferujemy wakacje raczej w stylu "każdego dnia gdzie indziej" niż leżenie plackiem 2 tygodnie na tej samej plaży, dlatego szukamy ciekawych miejsc. Chętnie odwiedzimy plaże, na których nie ma zbyt dużo ludzi - raczej takie na odludziu niż w centrum życia towarzyskiego (chociaż takie też nas interesują), Parki itp. Słyszałem też, że na KRK jest sporo winnic - może jakąś odwiedziliście i polecicie wizytę w niej? Idealnie gdyby była prowadzona przez Polaka lub człowieka dogadującego się po Polsku - wtedy każdy członek naszej ekipy zrozumiałby co opowiada gospodarz wink

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje fajnych miejsc (które sami chętnie byście ponownie odwiedzili) w promieniu do ok 150 km od wyspy KRK.


Z góry dziękuję za wszelkie pomysły smile

pozdrawiam
Łukasz

 

#2 2013-07-30 20:38:23

papuas

Re: Wyspa KRK - ponad tydzień

Chorwacja jest przepiękna. Ja patrzę przede wszystkim na historyczne zabytki. Na samej Krk miasto Krk z zabytkowymi kościołami. Jedna wycieczka - Crikvenica z piaszczystymi plażami, Rijeka, Opatija. Druga w przeciwnym kierunku ok 200km Wąwóz Paklenica i zwiedzenie wysoko położonej jaskini.
W Puli zabytki z czasów imperium rzymskiego.
Warty odwiedzenia jest niewątpliwie Porec ze wspaniałymi mozaikami bizantyjskimi w bazylice Eufrazjusza polecam. Foto do obejrzenia w mojej Chorwacji.

 

#3 2014-11-26 16:03:51

ashtree

Re: Wyspa KRK - ponad tydzień

Na wyspie Krk miasteczko Vrbnik, bardzo polecam. W porównaniu z innymi w Chorwacji ma w sobie coś oryginalnego. No i dużo winnic wokół, z polskim właścicielem jak to jest nie wiem. Najlepiej chyba zapytać jakąś małą firmę turystyczną prowadzoną przez Polaków, którzy mieszkają w Chorwacji. My korzystaliśmy kiedyś z pomocy fjaka active. Oni nam właśnie z wysp polecili Krk, który jest duży, świetnie zlokalizowany (na lądzie blisko do parków przyrody) i połączony z lądem mostem, dzięki czemu odpada koszt każdorazowej przeprawy promowej, która za auto jest dość droga.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh