Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Francja
  •  » Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

#1 2013-03-24 13:25:34

Bartzos

Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

Witam wszystkich.
Na początku maja wybieram się autem z znajomymi do Cannes. Jest to moja pierwsza taka długa podróż autem na wakacje bo zazwyczaj latam samolotami. I mam kilka pytań odnośnie podróży jak i samego pobytu.
Planowany przebieg trasy wygląda tak: Poznań - Nurnberg - Como - Milan - Cannes. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś podróżował taką trasą przez Szwajcarię, ponieważ jest to górzysty teren zastanawiam się jak się podróżuje przez taki teren. Na pewno są przepiękne widoki ale nam chyba przyjdzie akurat przejeżdżać w nocy ten odcinek. Koszt  winiety to 40 franków szwajcarskich. Najbardziej interesują mnie płatne autostrady we Włoszech i Francji. Mniej więcej chciałbym się dowiedzieć ile będzie to kosztować w jedną lub dwie strony. Gdzieś w sieci widziałem, że ktoś proponował trasę omijając Szwajcarię i Włochy przez Lyon ale chyba pierwsza opcja jest lepsza. Czekam na porady :)
Odnośnie samego pobytu to chciałbym wiedzieć czy zwiedzając takie miejscowości jak Nicea, Eze, Monako, Saint Tropez poruszać się miedzy tymi miastami autostradami czy lepiej bezpłatnymi drogami przy okazji podziwiać widoki :)
Z góry dziękuję za każda informację.

 

#2 2013-04-08 23:24:56

Lukos

Re: Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

hej tez sie wybieram na poczatku maja w te rejony samochodem ze śląska daj znac jak bedziesz to pogadamy

 

#3 2013-04-09 00:37:54

Bartzos

Re: Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

Super smile moze temat sie troche ruszy

 

#4 2013-04-09 21:02:02

Lukos

Re: Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

daj znac jak bedziesz

 

#5 2013-05-14 10:33:25

Ferosystem_pl

Re: Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

Przede wszystkim trasa przez Szwajcarie jest zdecydowanie bardziej efektowna i godna polecenia. Wiadomo,że opłaty będą ciut wyższe,jednak jeżeli już podróżujemy to warto dołożyć i widzieć więcej. W Lyonie nie ma z kolei nic takiego aby omijać Szwajcarie, Lazurowe Wybrzeże to niesamowite widoki i klimaty. Proponuję bezpłatnymi drogami,gdzie zwiedzicie zdecydowanie wiecej niż w przypadku autostrady.

 
  • Index
  •  » Francja
  •  » Cannes samochodem opini, porady, wskazówki

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh