Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-02-06 23:34:52

kellys62

Cypr - Pafos

Wybieramy się w październiku na samodzielne wczasy na Cypr. Przelot Ryanairem, hotel zamówiony przez internet. Teraz pozostaje dopracowanie szczegółów, czyli: co zwiedzić, czy i gdzie wypożyczyć samochód(obawiam się ruchu lewostronnego). Proszę o jakieś info!!

Reklama

Travelmaniacy.pl

#2 2013-02-07 00:55:17

Fresh

Re: Cypr - Pafos

Witaj,

Byłem na Cyprze w listopadzie, postaram się pomóc. W serwisie mamy także przewodnik po Cyprze - zapoznaj się z nim i poradniki.

Zwiedzanie Cypru - Cypr nie jest duży, aczkolwiek nie znaczy to, że nie jest ciekawym krajem. Moim zdaniem najlepsze będzie zwiedzanie Cypru wypożyczonym samochodem. Będzie to droższa opcja (choć ceny na Cyprze spadły, ze względu na kryzys gospodarczy, który dopadł także Cypr, ze względu na duże powiązania z Grecją), niż komunikacja miejska, ale dużo bardziej wygodna. Tu znajdziesz informacje odnośnie cen i wypożyczenia samochodu na Cyprze.

Jeśli chodzi o ruch lewostronny, hmmm... trzeba się przyzwyczaić. Wypożyczając samochód turyści są jednak "uprzywilejowani". Samochody z wypożyczalni mają bowiem tablice rejestracyjne w innych kolorach, stąd Cypryjczycy z daleka widzą, że mają doczynienia z "turystą". Najwiekszym problemem dla niedoświadczonych są ronda (a na Cyprze jest ich trochę). Jednak praktycznie przed każdym jest znak nakazu "objazdu ronda we właściwym kierunku", co działa jako przypomnienie. Na drogach poza miastem, szczególnie przed zakrętami ustawione są znaki informujące, aby jechać lewą stroną drogi. Jeśli masz "kumatego" i rozsądnego kierowcę, po chwili jazdy i obserwacji, na pewno dacie sobie radę. A w przypadku wątpliwości, zawsze można zjechać na pobocze, włączyć awaryjne i zobaczyć jak jadą miejscowi, i pojechać "na przyczepkę" za którymś z nich smile

Jeśli chodzi o samo zwiedzanie, trochę tego jest, zależy co lubicie. Cypr ma wiele historycznych miejsc, niczym Grecja, chociażby Kurion czy starożytne mozaiki w Paphos. Warto także udać się w góry Troodos. Przeczytaj poradnik o wakacjach na Cyprze, oraz zwiedzanie Cypru.

Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, postaram się pomóc.

#3 2013-02-07 09:45:57

AniaMW

Swietne zestawienie informacji! Dzięki smile Nie byłam jeszcze na Cyprze, chętnie skorzystam przed wyjazdem smile
Pozdr.

#4 2013-02-19 12:56:06

OWAkces_PL

Chyba przydadzą się każdemu,podeślę nawet link do tego wątku mojej kuzynce,ponieważ ona także wybiera się na Cypr,tylko teraz w lutym,więc będzie juz wiedziała mniej więcej co warto zwiedzić. Od tego są też specjalne przewodniki po danym kraju,nie zapominajmy o tym:)

#5 2015-04-12 13:14:49

szarmila

Mieszkam na Cyprze już 3 lata i zdecydowanie polecam to miejsce na wakacyjny wyjazd a także kraj, gdzie można się osadzić na jakiś czas. Utworzyłam też swoją własną stronę na temat wyspy. Serdecznie zapraszam: www.cypr.link

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh