Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-02-28 02:08:38

texarkana

Żmije w Polsce

Ostatnio mówi się dużo o "eksplozji żmij" w Polsce. I to nie tylko w górach. Ale kto wie, czy to nie jakieś plotki z gazet? Czy w ciągu ostatnich 3 lat spotkaliście jakąś? Gdzie i kiedy?

Ja PRAWDOPODOBNIE spotkałam, w Poleskim PN we wrześniu 2010, 2 sztuki na leśnej polanie na słoneczku się wygrzewały. Gdy nadeszłam, zwiewały aż miło, więc się dobrze nie przyjrzałam, a była to odmiana melanistyczna czarna, czyli bez zygzaka.
Mąż spotkał jedną na łące, też w Poleskim PN.

 

#2 2011-03-22 14:34:38

TrzyKafki_pl

Re: Żmije w Polsce

Bardzo boją się zmiji ogólnie węży,wieć mam nadzieję ze w tym roku na żadną nie natrafie.. A czy możemy mówić o wysypie? Raczej nie,zawsze jest ich tyle samo,a widać to szczególnie wtedy keidy jest bardzo gorąco.

 

#3 2012-07-18 16:58:31

Columbus24_pl

Re: Żmije w Polsce

Żmij jest teraz wszędzie pełno ale najwięcej w górach, ja już spotkałam wiele i trzeba uważać na miejsca gdzie są kamienie i słońce bo lubią się wygrzewać na nich.

 

#4 2012-08-03 15:43:05

TrzyKafki_pl

Re: Żmije w Polsce

W tym roku miałam " przyjemność" spotkać dwie żmije nad polskim morzem, nie wiem czy to wskazuje na tendencję wzrostową...?

 

#5 2012-08-14 09:14:46

MagiczneMiejsca

Re: Żmije w Polsce

Żmiję tego roku spotkałam w Bieszczadach, narobiła mi strachu tongue

 

#6 2012-08-16 13:55:38

BalticHome_pl

Re: Żmije w Polsce

Najczystszym miejscem spotkania żmij to lasy i góry:) w mieście na pewno je nie spotkamy, ale skoro to ma być jakaś plaga  to kto wie:)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh