Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

Reklama

Travelmaniacy.pl

#16 2010-08-15 11:14:25

piotr44

Re: Egipt pierwszy raz - gdzie?

Jako pierwszy wyjazd do EGIPTU to polecam rejs po NILU jest to wypoczynek i zwiedzanie w jednym  byłem z biurem podróży ALFA STAR /// i można przedłużyć o następny tydzień na leniuchowanie choć nie warto ...

#17 2010-08-17 09:31:12

medlady

zdecydowanie polecam triade i 7+7 rejs po nilu i wypoczynek, mój byl akurat w Sharmie.Rejs po Nilu daje nam szanse na zobaczenie tego co najwazniejsze i najpiekniejsze w Egipcie,poza tym sam rejs jest cudowny:)ja w przyszłości chciałabym pojechać na 7+7 z izraelem lub izrael + jordania z wypoczynkiem np w Tabie.

#18 2010-08-18 12:58:38

piea

medlady napisał:

zdecydowanie polecam triade i 7+7 rejs po nilu i wypoczynek, mój byl akurat w Sharmie.Rejs po Nilu daje nam szanse na zobaczenie tego co najwazniejsze i najpiekniejsze w Egipcie,poza tym sam rejs jest cudowny:)ja w przyszłości chciałabym pojechać na 7+7 z izraelem lub izrael + jordania z wypoczynkiem np w Tabie.

Zgadzam się z Medlady  w zupełności! Też polecałabym Ci rejs+ wypoczynek gdzieś nad m.czerwonym- ale to oczywiście zależy od preferencji: dla mnie urlop to zawsze czas na zwiedzanie i aktywne spedzanie czasu- niewyobrażam sobie siedzieć 2 tygodnie w jakimś hotelu! a leżenia na plaży dłużej jak 5 minut po prostu nienawidzę! po co jechac taki szmat drogi i płacic tyle kasy! odpoczywać na leżaku- to z reguły moge codziennie we własnym ogrodzie, więc dlatego polecam ci wyjść troche dalej poza hotele Sharm czy Hurghady i popłynąć na Rejs: tam zobaczysz prawdziwy, fascynujący EGIPT!. Południe i te swiątynie staroegipskie są naprawdę dużo ciekawsze od Kairu i piramid, które tak naprawdę lepiej wyglądaja na pocztówkach niż w rzeczywistości.
No, ale niektórzy wolą jednak bierne leżenie w hotelu.......jeśli tak, to wybierz jakis  full wypas nad którąś z pięknych egipskich plaż.
Mimo wszystko zycze udanego Rejsu i pozdrawiam!

#19 2010-10-16 12:43:44

magdi78

pierwszy raz-polecam sharm smile

#20 2010-10-16 20:05:28

plorenc

no cóż, po tylu zachętach do rejsu po Nilu i do Sharm ... to zachęciliście mnie abym i ja dołożył swoje 5gr wink

nie wiem czy na pierwszy raz polecałbym od razu Sharm - tam jest najbardziej "cywilizowanie", owszem, najlepsza infrastruktura - ale podobnie jak w Hurghadzie można mieszkać daleko od jakiegoś "centrum" ... co często jest kompromisem z piękną plażą (np. z piękną rafą) czy też bezpośrednim dostępem hotelu do morza (generalnie Egipt charakteryzuje się tym że istnieje sobie jakieś tam małe "city" a hotele są ... po prostu wzdłuż plaży ... i jedni mają do "city" blisko a inni daleko ... a ponieważ piękna rafa czy bezpośredni dostęp do plaży nie jest powszechny ... to i mamy różne ceny i standardy hoteli ... i różną ich odległość od "city")
Hurghada się cały czas mocno rozwija ... i myślę że powoli zaczyna dorównywać Sharm ... jednak jeśli chcesz zobaczyć piękną rafę to polecam Sharm ... ale nie Naama Bay, tylko dzielnicę Hadaba (podaję za thegriasia, bo nie wiedziałem że tak się to nazywa) - w każdym razie okolice hotelu w którym byłem tj. Grand Plaza.

kolejną sprawą jest budżet + czas i co za to wszystko oczekujemy smile jeśli jedziesz w grudniu to musisz liczyć się z tym że generalnie jest chłodno (wieczorami przydają się dłuższe spodnie i długi rękaw) i dosyć wietrznie (bywa że jak nie masz ochrony w postaci sporej ilości palm albo murków to się nie poopalasz) ... gorzej też z jakąś kąpielą w morzu (fala i wiatr skutecznie przeszkadzają) do tego woda nie ma zbyt wysokiej temperatury i warto pomyśleć o piance jeśli chce się w niej spędzić więcej czasu (mnie raz w styczniu udało się wytrzymać 40 minut .... ale to max - zwykle 15 minut i człowiek wymięka ... ale nawet 5 minut to niesamowite wrażenia smile))
w budżecie o jakim mówisz to myślę że można liczyć na wypoczynek w grudniu nawet w 5* hotelu ... ale raczej w ofercie Last Minute ...

teraz o ofercie 7+7: idealna na zimowe wyjazdy do Egiptu ... świetnie można wtedy zapuścić się w najgorętsze rejony Egiptu na granicę z Sudanem do Abu Simbel i nie grozi nam że przeżyjemy szok termiczny wink uważam jednak że nie warto wtedy ograniczać się (TAK!) do 7 dni spędzonych na statku, który przepływa zaledwie kawałek Nilu - w tym czasie można bowiem zwiedzić Kair (2 dni), Luksor, Asuan, Abu Simbel, a po drodze z Kairu do Luksoru poznać prawdziwe oblicze Egiptu. praktycznie zwiedza się wszystkie te same zabytki co w przypadku rejsu ... z tym że podróż odbywa się szybciej. w tym miejscu muszę powołać się na naszego przewodnika, który na pewno długo pozostanie nie tylko w mojej pamięci jako numer jeden wśród wszystkich przewodników jakich miałem kiedykolwiek w życiu poznać - jego wiedza merytoryczna zarówno historyczna jak i aktualna wiedza na temat bieżących prac, osób pracujących na stanowiskach archeologicznych oraz znajomość arabskiego i miejscowych zwyczajów, życia zwykłych ludzi i polityki była wręcz niesamowita ... który stwierdził że nie opłaca się brać wersji z rejsem po Nilu - nie miało to oczywiście żadnego znaczenia dla nas, którzy już wykupiliśmy wycieczkę autokarową - równie dobrze mógł tylko wspomnieć że jest jeszcze inna, godna uwagi forma zwiedzania ... ale tego nie zrobił.

jeszcze krótko o tzw. Klątwie Faraona - oczywiście jest to kwestia flory bakteryjnej ... ale w hotelach to wiedzą i dlatego dla europejczyków w dobrych hotelach dania przygotowuje się z zachowaniem szczególnej higieny ... dlatego nie dziwię się że niekiedy w hotelach niższej kategorii istnieje ryzyko szybszego załapania biegunki.
oczywiście pomagają miejscowe środki typu Antinal czy nasz (w końcu dostępny bez recepty) Nifuroksazyd ... ale też codzienna alkoholizacja jest jak się wydaje dobrym zabezpieczeniem (polecam jednak do tego własny alkohol np. 1L whisky kupione w "bezcłowym" ... a nie te hotelowe)

moje doświadczenie to 2 razy w Egipcie, 1 raz = 7+7 (autokar + hotel w Hurghadzie 4*) [nie rejs!], 2 raz = 12 dni Sharm 5*)

#21 2010-10-16 20:12:50

lidonek

polecam rejs po nilu z ktowróciłam, super sprawa! wyjazd jak na wycieczkę objazdową naprawde małomęczący, jedynie dwa dni w Kairze zwiedza się przez cały dzień, na rejsie wyjazd po śniadanku, powrót na obiadek, odpoczynek, wieczorne zwiedzanie. No chyba że chcemy jechać do Abu Simbel to pobódka o 3:30, podobnie jest z lotem balonem-wstajemy o 4:00

#22 2010-10-16 23:28:47

kasia_lublin

cenne wskazówki na przyszłe wakacje;) być może nie długo skorzystam z rad

#23 2010-10-17 14:40:04

plorenc

no to ode mnie jeszcze 2 słówka żeby coś wyjaśnić smile
nie neguję rejsu Nilem - myślę że to jest i tak lepsze niż tylko siedzieć plackiem na plaży - natomiast zwiedzenie środkowej części Egiptu wzdłuż Nilu może być dla niektórych ciekawym przeżyciem, gdyż mamy szansę na drobny kontakt z tutejszą ludnością, która rzadko widzi turystów bo mieszka daleko od zabytków.

#24 2010-10-28 00:39:49

piea

plorenc napisał:

no to ode mnie jeszcze 2 słówka żeby coś wyjaśnić smile
nie neguję rejsu Nilem - myślę że to jest i tak lepsze niż tylko siedzieć plackiem na plaży - natomiast zwiedzenie środkowej części Egiptu wzdłuż Nilu może być dla niektórych ciekawym przeżyciem, gdyż mamy szansę na drobny kontakt z tutejszą ludnością, która rzadko widzi turystów bo mieszka daleko od zabytków.

Plorenc, rozumiem, że miałeś udaną objazdówkę autokarową po Egipcie, sama też dużo  "objeździłam" autokarowo, ale jednak Rejs po Nilu ma tę wyższość , że więcej się odpoczywa- chociażby nie ma tego pakowania i targania walizy z hotelu do hotelu- tylko hotel jedzie razem z tobą! A na rejsie oprócz programu, kazdy organizuje sobie czas jak chce, jak komuś mało to może sobie dokupić dodatkowe atrakcje. Ja skorzystałam z 4 dodatkowych wycieczek pozaprogramowych: Abu-Simbel, File, Wioska nubijska, Wyspa lorda Kitchenera. Natomiast z Asuanu do Kairu jedzie się pociągiem, co też jest dodatkową atrakcją ( nie lada) poznawczą wielce!!! Nie sądzę, żeby program Rejsu+ wycieczki fakultatywne  był uboższy od opcji autokarowej!
Ja żałowałam, że po drodze nie było niestety możliwości zobaczenia Abydos , Dendery i Aleksandrii! , choćby kosztem pobytu w hotelu.- dla mnie idealnie byłoby gdyby ta objazdówka trwała całe 15 dni!!!

#25 2010-10-28 12:59:05

lagatta

Spędziłam w Egipcie tydzień czasu w Hurghadzie i tydzień na statku płynąc po Nilu. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie.
W pierwszym tygodniu wypoczynku wykupiłam wycieczkę do Kairu i snurkowanie. W drugim zobaczyłam mnóstwo zabytków, nie męcząc się w autokarze.
Byłam z biurem podróży Triada i warunki na statku niestety były dość kiepskie, ale nie to jest najważniejsze.
Moim zdaniem jest mnóstwo plusów takiego rejsu. Trzeba wziąć pod uwagę, że w większości państw nie masz takiego wyboru i zostaje Ci tylko autokar, czyli to już jest dla mnie znak, aby ten środek transportu zostawić na inne kraje. Cudowne jest to, że na górnym pokładzie masz basen, leżaki, bar w którym możesz wraz z towarzyszami podróży rozmawiać nawet całą noc. Można potańczyć, oglądać zachody słońca i gwiazdy na niebie. Na statku można robić tyle rzeczy, które są niemożliwe w autokarze.
A tak na marginesie, Egipt jest cudowny!  smile

Ostatnio edytowany przez lagatta (2010-10-28 13:05:30)

#26 2012-02-03 20:46:06

Andrzej1980

Ja byłem w Sharm tylko raz i wiem, że tam wrócę. Najlepsze było moje pierwsze nurkowanie. Widziałem to co na tym filmie... tylko rekina nie było gpcn.pl/category/zobaczto/

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh