Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Chorwacja, Jeziora Plitwickie - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Lipiec 2009
JEZIORA PLITWICKIE

Park Narodowy Jeziora Plitwickie to ciąg niewielkich jezior o niesamowitym turkusowym kolorze z licznymi wodospadami i z roztaczającą się wokół dziewiczą puszczą. Łącznie jest 16 jezior połączonych 92 wodospadami. Park jest czynny przez cały rok. Bilety upoważniają do przemieszczania się wszystkimi parkowymi środkami lokomocji (kolejka, statek). Bilety zawierają mapę przydatną w orientacji podczas zwiedzania. Zaznaczone są też na niej przystanki kolejki i statku.

Wyruszając spod wejścia nr 1 dochodzi się min. do Wielkiego Wodospadu (fantastyczny widok), potem obchodzi dolne jeziorka i dociera do przystani skąd co 30 min odbija statek płynący wzdłuż jeziora Kozjak. W tym miejscu zaczyna się sieć prowadzonych nad mokradłami drewnianych pomostów, które wiodą nad górne jeziora, pozwalając najlepiej zapoznać się z piękną przyrodą parku. Każdy może wybrać dla siebie inną opcję zwiedzania w zależności od czasu jakim dysponuje - najdłuższa trasa to ok. 9 godz.

Bilety wstępu są dość drogie - ok. 100 kun dla dorosłych i 70 kun dla dzieci, jednak naprawdę warto przeznaczyć czas i pieniądze aby zobaczyć takie cuda natury. Widoki są naprawdę zachwycające.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 59)

MAPA JEZIOR PLITWICKICHJEZIORA PLITWICKIEJEZIORA PLITWICKIEJEZIORA PLITWICKIEJEZIORA PLITWICKIEJEZIORA PLITWICKIE