Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Już po wakacjach? Zaplanuj wyjazd na narty!

Już po wakacjach? Zaplanuj wyjazd na narty!

Choć myślami jesteśmy jeszcze przy rozgrzanych słońcem plażach lub górskich wyprawach, to warto powoli zacząć planować także zimowy wypoczynek. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie wyjazdu wcześniej, dzięki czemu może liczyć na szerszy wybór i niższe ceny. Na co zwrócić uwagę?
 


Kto pierwszy, ten lepszy
Może się wydawać, że jest jeszcze zbyt wcześnie na planowanie ferii zimowych - jednak amatorów białego szaleństwa nie brakuje i powinniśmy zawczasu dokonać rezerwacji, jeśli chcemy spędzić Boże Narodzenie czy Sylwestra, szusując po stoku. Większość hoteli, biur podróży czy ośrodków narciarskich posiada już ofertę na ten gorący okres, a najlepsze propozycje będą zapewne sprzedawać się w oka mgnieniu. Niestety, musimy liczyć się z tym, że dokonując rezerwacji w listopadzie czy grudniu, możemy po prostu nie znaleźć wolnych miejsc bądź zapłacić za nie znacznie wyższą cenę. Dlatego warto już teraz zaplanować najbliższy narciarski sezon dla swojej rodziny lub grona znajomych.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Gdzie warto pojechać?
Które kierunki będą modne w nadchodzącym sezonie? Cóż, niektóre z nich nigdy nie wychodzą z mody. Mowa tu głównie o takich krajach jak Austria, Włochy, Niemcy, Francja czy Hiszpania. Osoby pragnące pozostać bliżej domu mogą zdecydować się na Słowację bądź nasze rodzime góry, które zimą co roku przeżywają prawdziwe oblężenie. Pewną nowość stanowią wyjazdy na narty do takich krajów, które dotąd kojarzyły nam się raczej z letnim wypoczynkiem - słońcem, ciepłą wodą i plażowaniem. Mowa o Turcji oraz Bułgarii, gdzie również możemy szusować po stokach, odkrywając miejsca wciąż nowe dla wielu turystów. Wybierając miejsce na zimowy wyjazd, kierujmy się indywidualnymi potrzebami - na inne kurorty zdecydują się rodziny z dziećmi, na inne profesjonalni narciarze lub zakochane pary szukające spokojnych, kameralnych miejsc.

Wyjazd dopasowany do potrzeb
Kategoria hotelu, łatwy dostęp do niezbędnego sprzętu narciarskiego oraz kursów - wszystko to zadecyduje o tym, czy nasz zimowy wypoczynek będzie udany. Dlatego warto wybierać elastyczne oferty wyróżniające się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Takie rozwiązania proponuje m.in. organizator zimowych wyjazdów na narty SnowTrex, gwarantujący zakwaterowanie w ośrodkach o różnym standardzie, karnet narciarski oraz liczne zniżki i udogodnienia. Wykupując wyjazd, nie zapominajmy też o naszych możliwościach finansowych - nie chcemy przecież, aby przyczynił się on do powstania poważnej dziury budżetowej. Na szczęście coraz większa część organizatorów takich wyjazdów przygotowuje specjalne wersje ekonomiczne pobytów, dzięki którym możemy cieszyć się zimowym urlopem za naprawdę niską cenę.

Boże Narodzenie czy Sylwester to gorący okres na wszystkich stokach, podobnie jak zimowe ferie. Dlatego warto już dziś pomyśleć o urlopie i zaplanować białe szaleństwo na najbliższy sezon.

/ next, fot.photoxpress.com/A. Popov /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA