Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Egipt, Sharm El Sheikh - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Styczeń 2007

Sharm el Sheikh miasto położone na południu półwyspu Synaj w pasie wybrzeża pomiędzy Morzem Czerwonym a Górą Synaj, żyje z turystyki . Obok Taby, Nuveiby i Dahab, należy do najsłynniejszych kurortów w Egipcie. Jest to miejsce z najpiękniejszymi rafami położonymi najbliżej Europy.
Miasto dzieli się na dwie główne ”dzielnice”: Old Market, czyli pierwotną część miasta oraz leżącą w odległości około 7 km Na'ma Bay, która traktowana jest jako główne centrum turystyczne.
Będąc w Sharm el Sheikh można skorzystać z wielu wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Dahab i Blue Hole, Góra Synaj i klasztor św. Katarzyny, Luksor, Jerozolima i Morze Martwe. Można też wybrać się do wioski beduińskiej, w której jest możliwość poznania codziennego życia Beduinów oraz i ich obyczaje. Niewątpliwie atrakcją jest też przejażdżka na wielbłądach.
Przemieszczanie się po mieście jest bardzo proste. Najlepiej poruszać się taksówkami - ok.10 funtów za przejazd - cenę należy uzgodnić przy zamawianiu kursu. Dostępne są także busiki, nieco tańsze ale mniej komfortowe.
Mieszkaliśmy w hotelu Al Di Wan - czysto, schludnie, jedzenie bardzo dobre, miła obsługa. Polecamy. Do plaży hotelowej trochę daleko - spacerkiem jakieś 25 minut, jednak można było dojechać bezpłatnym busikiem spod hotelu.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 32)