Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Egipt, Góra Synaj i klasztor świętej Katarzyny - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Luty 2008

Na Górę Synaj wchodziliśmy nocą z latarkami w ręku.Było strasznie zimno. Przewodnik robił często bardzo długie postoje i to było trochę denerwujące.
Nie było gdzie się schować przed wiatrem i zimnem. Arabowie w budkach wysoko ustawionych w górach ( było to coś co przypominało nasze schroniska), wyrzucali wręcz turystów, otwierali szeroko drzwi, by do środka mógł wedrzeć się silny wiatr.Każdy kto chciał tam pozostać i trochę sie ogrzać, zmuszony był kupić kawę lub herbatę, która bardzo szybko stygła. Osobnik nie posiadający gorącego napoju był wypraszany w bardzo niegrzeczny sposób.Na samym szczycie to była już prawie walka o przetrwanie ale piękne widoki i wschód słońca zrekompensowały nam wszelkie niedogodności. Schodząc szlakiem w dół podziwialiśmy to wszystko, czego nie można było zobaczyć nocą.
U podnóża Góry Synaj, gdzie zgodnie ze starotestamentowym przekazem Mojżesz otrzymał tablice z dziesięciorgiem przykazań , znajduje się monaster św. Katarzyny. Jest to najstarszy czynny do tej pory monaster chrześcijański.Góra Synaj zwana jest Górą Mojżesza - czczą ja także muzułmanie Cały obszar jest miejscem świętym trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.
Monaster zbudowano w VI wieku, w miejscu, w którym według tradycji biblijnej rósł krzew gorejący - to tutaj Jezus ukazał sie Mojżeszowi.
Polecamy taką wędrówkę wszystkim, gdyż takiego miejsca i wschodu słońca nie zobaczy sei nigdzie.

Porady i ważne informacje

Wchodząc na Górę Synaj należy się bardzo ciepło ubrać i wziąć wygodne buty, o czym przewodnicy nie zawsze informują. . Co prawda można kupić po drodze jakieś ciepłe peleryny, wypożyczyć koce, ale ceny są bardzo wysokie. Wzrastają w zależności od wysokości podczas wchodzenia.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 31)