Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Zakopane - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika papuas.

Sierpień 2012
symbol Zakopanego

Zakopane, Tatry - każdy pogodny dzień spędzony na szlaku. Dziś już nie ta kondycja, nie takie szlaki jak onegdaj, ale chodzenie jak zawsze dla widoków, nie dla wyczynu. Spokojnie bez porównywania czasu przejścia z czasem przewodnikowym. Teraz pokazanie piękna gór wnukom, bo i kondycja podobna. A jeśli widoki to oczywiście foto dla zachęty dla tych co Tatr nie znają.

Wnuki 6 lat oraz 3,5 roku dzielnie chodziły chociaż młodsza czasem w nosiłkach ze względu na czas przejścia. Mieszkaliśmy na końcu ulicy Makuszyńskiego niedaleko od doliny Białego. Wycieczki dokładnie udokumentowane zdjęciami, ale dla porządku podaję:

  1. dolina Białego, ścieżką nad reglami do doliny Strążyskiej (z wejściem na Sarnią Skałę), podejście do wodospadu Siklawica i powrót doliną Strążyską i drogą pod reglami.
  2. drogą pod reglami do skoczni, wjazd na górę Wielkiej Krokwi i po zjeździe oglądanie Zakopanego. Nawiasem mówiąc w budynku skoczni jest całkiem przyzwoity bar. Tanio i smacznie z pifkiem. Polecam!
  3. wjazd na Kasprowy i zejście przez Gąsienicową i dolinę Jaworzynki do Kużnic skąd busikiem w okolice miejsca zamieszkania.
  4. przez Wiktorówki na Rusinową Polanę, zejście (praktycznie droga na tej samej wysokości) na Wierch Poroniec, powrót szosą 4,5 km po samochód na szczęście cały czas „z górki”.
  5. dojazd do Kir (najtańszy parking bodaj 14 zł) i dolina Kościeliska ze zwiedzeniem jaskini Mroźnej, biwak przy schronisku Ornak, w drodze powrotnej przejście przez wąwóz Kraków i Smoczą Jamę.
  6. Muzeum Przyrodnicze przy Rondzie - wstęp bezpłatny okazy fauny i flory, filmy, zagadki dla dzieci w sumie fajne i edukujące; Muzeum Tatrzańskie - flora, fauna, historia Zakopanego, mineralogia, etnografia - też się wnukom podobało, wizyta w reaktywowanym przy Krupówkach Coctail Barze, targ pod Gubałówką - pamiątki i koziołek Matołek przed Muzeum Makuszyńskiego (ojciec na wycieczce wysokogórskiej)
  7. wejście na Nosal od zapory przy drodze do Kuźnic i zejście do doliny Olczyskiej (z obejrzeniem wywierzyska) i dalej do Jaszczurówki, gdzie zaglądamy do enklawy gadów i płazów ale się ukryły i obserwujemy motyle i ważki.
  8. stawiamy samochód na parkingu przy wylocie doliny i do doliny Małej Łąki dalej ścieżką nad reglami na Przysłop Miętusi i zejście do szlaku z Małej Łąki.

Cóż, pożegnalny wieczorny grill i po wycieczce.

Porady i ważne informacje

Jeśli wybierasz się kolejką na Kasprowy to w sezonie musisz być między 6.30 a 7.30. w Kuźnicach, polecam tylko wjazd i zejście żółtym przez Gąsienicową z odwiedzeniem Czarnego Stawu.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 79)

symbol ZakopanegoKrupówkidol Białegodol Białegodol Białegodol Białego