Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Kambodża
Kambodża

Kambodża - przewodnik

Kambodża jest krajem położonym w Azji Południowo- Wschodniej. Od Zachodu graniczy z Tajlandią, od Północy z Laosem, od Wschodu z Wietnamem. Południowa część kraju leży nad Zatoką Syjamską, nazywaną także Zatoką Tajlandzką. Krajobraz Kambodży to w większości tereny rolnicze, które rozciągają się wzdłuż brzegów rzeki Mekong i jej głównych dopływów. Tam właśnie znajdują się największe w kraju skupiska ludności, wioski oraz główne miasta. Pozostałe rejony zajmują nie zamieszkałe góry, t.j. Chuor Phnum Dangrek na północnym zachodzie, czy Góry Kardamonowe na południowym zachodzie, a także nie przenikniona, nie kończąca się dżungla. Wszystko to sprawia wrażenie, że wizyta w Kambodży jest odkrywaniem nie zbadanych dotąd terenów. Jest tu wszystko, czego turysta może zapragnąć- największe zabytki cywilizacji, piękne widoki oraz ładne, nie skomercjalizowane wybrzeże. Jednego dnia obcujesz z kulturą, drugiego - wygrzewasz się w słońcu na plażach Zatoki Syjamskiej.

Gdzie spędzić wakacje?

Położenie Kambodży, oraz jej wieloletnia izolacja sprawiły, że kraj ten dopiero otwiera się na turystów. Nie ma tam zatem kurortów takich jak znamy z Egiptu, Tunezji, czy innych krajów basenu Morza Śródziemnego. Pomimo bliskości Tajlandii, która słynie z pięknych plaż i miejsc wypoczynkowych jak Phuket, Kambodża wciąż pozostaje „w tyle”. Miejscem, do którego jedzie się, aby wypocząć na plaży jest położone nad Zatoką Syjamską małe miasteczko Sihanouk Ville. Mniej popularne, jest leżące na południowym wschodzie miasto Kep.

Co warto zwiedzić

Kambodża w ciągu ostatnich lat zyskała na popularności i stała się obowiązkowym przystankiem podczas podróży po Azji Południowo- Wschodniej. Obecność jednego z największych zabytków architektury średniowiecznej - świątyń Angkoru przyciąga tu rzesze turystów. Jako że Kambodża to przede wszystkim tereny wiejskie i rolnicze, najważniejsze miejsca godne odwiedzenia skupiają się w okolicach lub zasięgu dwóch głównych miast - Phnom Penh i Siem Reap w pobliżu którego znajdują się ruiny Angkoru. Piękno średniowiecznych hinduistycznych budowli przeplata się tu z przepychem zabytków architektury buddyjskiej, zakurzone miasteczka nie ustępują urokiem pozłacanej stolicy. Wycieczka po Kambodży to nie tylko zwiedzanie poszczególnych obiektów, ale także szansa na poznanie bądź zgłębienie wiedzy na temat azjatyckich religii. Piękno przyrody i bogactwo zabytków sprawia, że nikt nie wyjedzie stąd zawiedziony.

Czas lokalny: Czas polski plus 6 godz., nie ma czasu letniego.
Czas przelotu: Warszawa - Phnom Penh - ok. 13 godzin.
Z Polski nie ma połączeń bezpośrednich z Phnom Penh, większość lotów realizowanych jest z dwiema przesiadkami, najczęściej w jednym z miast europejskich, a następnie w jednym z azjatyckich portów lotniczych.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 948)
Kambodża - Zdjęcie Ta Prohm
Kambodża - Zdjęcie Pozdrawiam z Angkoru :)
Kambodża - Zdjęcie Angkor Wat. Widok z  - najwyzszego budynku swiatyni.
Kambodża - Zdjęcie Angkor Wat - Glowna swiatynia
Kambodża - Zdjęcie Chau Say Thevada
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.