Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Austria, Karyntia - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika AniaMW.

Luty 2015
Katschberg

Tej zimy planowałam na narty Innsbruck, wyszła Karyntia. Czasem tak bywa; plany planami, a życie i tak napisze swój własny scenariusz. Tym sposobem, po raz kolejny spędziłam urlop zimowy w najbardziej słonecznym landzie Austrii - Karyntii. Jednak w tym roku były to zupełnie inne ośrodki narciarskie, niż poprzednimi razy.

Noclegi mieliśmy w miejscowości Dobriach, położonej przy końcówce pięknego jeziora Millstatter See, a na narty jeździliśmy w różne miejsca:

  • Bad Kleinkirchheim (BKK) / St. Oswald: www.badkleinkirchheim.at wysokość nad poziomem morza 1100-2055 m,
  • Katschberg - przy granicy Karyntii z landem Salzburgu: www.katschberg-rennweg.at wysokość n.p.m. 1066-2220 m,
  • Turracher Hohe - przy granicy Karyntii ze Styrią: www.turracherhohe.at na podobnej wysokości n.p.m. 1400-2205 m.

Każdy z tych ośrodków ma w sobie coś szczególnego.

Bad Kleinkirchheim (BKK) - Przede wszystkim oferuje szeroki wachlarz tras narciarskich, w tym kilka z homologacją FIS, gdzie rozgrywane są regularnie zawody Narciarskiego Pucharu Świata (w tym roku były to w styczniu: zjazd i super-gigant pań). A po nartach (lub zamiast) można wybrać się na jeden z kilku basenów termalnych. Basen Rzymski - ma zarówno część krytą, jak i otwartą. Woda jest na tyle ciepła, że nawet zimą nie przeszkadza obecność na zewnątrz, z widokiem na ... dolny odcinek tras zjazdowych i szusujących narciarzy.

Katschberg - Największy wybór tras czarnych, o dużym nachyleniu stoków, a przy tym długich! Oczywiście łatwiejsze trasy też są, ale te czarne - jak dla mnie - wspaniałe.

Turracher Hohe - Trasy w wyjątkowym otoczeniu lasów limbowych. Ciekawostką jest tu sposób przedostawania się na przeciwległe trasy - skrót przez zamarznięte jezioro, trzymając się dyszla pługo-traktorka, który regularnie jeździ tam i z powrotem, przewożąc narciarzy to w jedną to w drugą stronę.

Wystarczy słów. Resztę niech dopowiedzą zdjęcia.

Porady i ważne informacje

Karyntia uchodzi za najbardziej słoneczny land w Austrii.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 80)

Bad KleinkirchheimBad Kleinkirchheim (BKK)BKKBKKBKKBKK