Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Australia, Grampiany w słońcu - Chatauqua Peak Circuit - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika kangur.

Sierpień 2018
Panorama Grampianow, Halls Gap, jeziora Lake Bellfield  pasma Wonderland Range.
Na wycieczkę na szczyt Chatauqua Peak wybraliśmy się w słoneczny dzień podczas naszych kilkudniowych wakacji w Górach Grampians w stanie Victoria.

Pomimo wielu uprzednich wizyt w Grampianach, nigdy wcześniej nie byliśmy na Chatauqua choć, ze względu na piękne panoramiczne widoki i bliskość miejscowości Halls Gap, jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc do odwiedzenia w tych górach.

Szlak turystyczny Chatauqua Peak Circuit to pętla o długości nieco ponad 6 km. Spokojne przejscie szlakiem zabiera ok. 3 godzin. Szlak zaczyna sie kolo stadionu w Halls Gap. My Wyruszylismy z osrodka Parkgate Resort, w ktorym mieszkalismy, a nasza wedrowke wzbogacilismy o szlak wiodacy do Venus Baths, czyli Wanien Wenus. Łącznie wiec przeszlismy jakieś 8 km.

Venus Baths to wglebienia w poziomej półce piaskowca stanowiacej dno wąwozu ograniczone z obu stron spadzistymi scianami skalnymi. Przez wglebienia te przeplywa strumien Stony Creek tworzac naturalne wanny. W początkach XX wieku miejsce to bylo popularnym kąpieliskiem dla pań przyjezdzajacych tu na wakacje z Melbourne i Ballarat. W gorace letnie dni kapiel w nich to czysta przyjemnosc bo przeplywajaca przez rozgrzane sloncem skaly woda ma idealna temperature.

Poczatkowo droga na Chatauqua Peak jest dosyc latwa, pozniej zaczyna sie strome, wyczerpujace podejscie. Roznica wysokosci pomiedzy Halls Gap a szczytem wynosi 433 metry.

Ale gdy już wejdzie na gore, na umeczonych wedrowcow czeka wspaniala nagroda w postaci oszałamiających widokow na Park Narodowy Grampians, Halls Gap, Góry Gar Gar, jezioro Lake Bellfield i pasmo gorskie Wonderland Range.

Potem zaczyna sie zejscie w dol. Szlak prowadzi kolo wodospadu Clematis Falls spowrotem do Halls Gap. Szlak, jak z reszta cale Gory Grampians, gwarantuje nie tylko piekne widoki, ale rowniez wiele atrakcji przyrodniczych. Mozna spotkac liczne gatunki ptakow, kangury, walabie, jelenie, dzikie kozy. Roslinnosc jest rownie ciekawa i zmienia sie w miare wchodzenia w gore. Uroku dodaja gorskie strumienie i przyjemny mikroklimat.

Wracajac do Parkgate Resort mielismy przyjemna sesje z dzikimi kangurami, ktore przyszly do nas na glaskanie i pieszczoty :)

Wiecej o Grampianach napisalem w podrozy: Australia, Halls Gap - Z kamerą wśród zwierząt

http://www.travelmaniacy.pl/profil,1713,podroze,6204,australia

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 100)

Zaczynamy w Halls GapSesja z dzikimi kangurami przy stadionie w Halls GapKakadu dlugodziobe przy swojej dziupliStado dzikich kozPozdrowienia od kangura z kangurem :)))Kakadu dlugodziobe w locie nad Grampianami