Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-09-30 19:20:40

PAVULON

upadają wielcy...

no dostałem niezłego "kopa" jak się dowoedziałem o upadku Orbisu . ale wydaje mi sie że to dopiero początek góry, zwłaszcza kiedy wejda zaostrzone przepisy, dowiemy sie "prawdy "o polskich biurach...
można sie zabawić w typowanie :KTO NASTĘPNY?ze swojej strony obstawiłbym alfa star, drastycznie podnieśli ceny, szkoda bo mam z nimi bardzo miłe wspomnienia...

Ostatnio edytowany przez PAVULON (2010-09-30 19:21:04)

 

#2 2010-09-30 19:27:16

katerina

Re: upadają wielcy...

Tez jestem zaskoczona upadkiem Orbisu,bo jak tu zaufac innym skoro padlo biuro podrozy z prawie 80 letnia tradycja?!

 

#3 2010-09-30 20:32:17

Michasia_Bogus

Re: upadają wielcy...

Nie byliśmy nigdy z Orbisem, bo to było dla nas bardzo drogie biuro...ale miało piękne korzenie,czytaliśmy że powstało 1920r we Lwowie,w 1928r otrzymało status narodowego biura podróży a następnie 1933r zostało przeniesione do Warszawy...nigdy człowiek nie wie ,czy nie wywalą go z hotelu na wymarzonych wakacjach sad

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2010-09-30 20:37:50)

 

#4 2010-09-30 21:04:41

lagatta

Re: upadają wielcy...

To bardzo smutne  sad  Współczuję tym wszystkim ludziom z Selectours i Orbisu, którzy z dnia na dzień potracili pracę.
Doszły mnie pogłoski, że na dniach ma ogłosić swoją upadłość kolejne duże biuro podróży. Oby to były tylko plotki.

 

#5 2010-09-30 21:29:34

PAVULON

Re: upadają wielcy...

szkoda pracowników-tak, lecz niech skończy się złudne marzenie niektórych o szybkiej i łatwej kasie zarabianej na turystyce, w tym wypadku jestem ZA naturalną selekcją na korzyśc klienta. nie wyobrażam się w sytuacji gdy będąc na urlopie nagle dowiaduję się że mój pobyt zostaje skrócony!powtórze jeszcze raz: WIELKI i DROGI nie oznacza NAJLEPSZY!To co niekiedy wyprawiały nasze biura to katastrofa...

 

#6 2010-10-01 13:40:25

piea

Re: upadają wielcy...

Hej! Nie popadajmy w paranoję! bo z tych wypowiedzi bije jakaś wręcz "żałoba"!
Biur w Polsce jest ok 2800! i napewno nie wszystkim grozi upadek,...pozwolę sobie nawet zaryzykować stwierdzenie, że duża większość przetrwa!
Kłopoty mają biura przez złe zarządzanie, złą politykę, bo wiadomo, że każda ofeta jest dwukrotnie droższa, niż gdybyśmy sobie zorganizowali taki wyjazd sami - im dalej i bardziej egzotycznie0 tym indywidualnie taniej( no ale dla naszej wygody są właśnie Biura! ), które naprawdę zbijają majatek! 
Ale szkoda tych wszystkich ludzi! ( i tu zgadzam się z Pavulonem) - pracowników tych biur i klientów, ale biura zawsze " padały" i to od wielu lat! - tylko nie  mówiło sie o tym tak głośno!
A sam Orbis- ! No cóz!  kojarzy się z marką , wizerunkiem! , przyzwyczaił polaków do pozytywnego o nim myślenia, a tymczasem to juz nie jest ten sam Orbis- i to od wielu lat!!!

 

#7 2010-10-02 03:57:15

kangur

Re: upadają wielcy...

Nikt rozpaczac nie bedzie ale to jednak kawal historii. Za komuny to bylo praktycznie jedyne biuro turystyczne i samo slowo "Orbis" tak jak "Pewex" kojazylo sie z czyms fajnym i luksusowym. Teraz jeszcze to slowo wzbudza sentyment. Pozdrawiam

 

#8 2010-10-07 18:11:31

PAVULON

Re: upadają wielcy...

chodzą pogłoski że następne będzie biuro ALMATUR... szkoda by było bo jeździłem z nimi i byli/SĄ godni polecenia!!!mam nadzieje że to będą tylko pogłoski...!!!

 

#9 2010-10-07 18:39:19

Fresh

Re: upadają wielcy...

Dokładnie, były takie pogłoski że chodzi o ALMATUR, pojawiły się one głównie ze względu iż biuro to widnieje w KRD z kwotą roszczenia to 8 475,58 PLN dotyczącą jednak zdarzeń z 2002 roku. 30 września 2010 roku wydano oświadczenie w którym poinformowano że sytuacja całej grupy Almatur jest bardzo dobra. No coż, pożyjemy zobaczymy...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh