Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Kuba
  •  » Kuba - wycieczki fakultatywne

#1 2010-05-21 22:48:48

Fresh

Kuba - wycieczki fakultatywne

Jakie wycieczki fakultatywne można wykupić będąc na wakacjach na Kubie?

Z moich wakacji w kraju u Fidela:
- wycieczka autokarem do Hawany
- rejs na dziewiczą wyspę Cayo Blanco
- lot helikopterem (rosyjskim pamiętającym chyba czasy wojny big_smile) do Trinidadu
- Jeep Safari

Osobiście zdecydowałem się na dwie z powyższych. Wycieczki były wykupowane u rezydenta (wycieczka organizowana przez Triadę), teraz pewnie bym zdecydował się na lokalne "biura" gdyż pewnie było by dużo taniej - w hotelu pojawiali się Kubańczycy oferujący wycieczki fakultatywne.

- Wycieczka do Hawany
Wycieczka autokarem. Z Varadero do Hawany jest około 140 km. Po drodze przystanek na wzgórzu aby napić się naprawdę przepusznej Pinacolady (2 peso za porcję - czerwiec 2008 roku). Spacer po Hawanie, muzeum rumu, sklep w fabryce cygar, hotel w którym mieszkał Ernest Hemingway, obiad w knajpie. Podczas tej wycieczki miałem nieodparte wrażenie że rezydent ma "układy" czy to w knajpce w której jedliśmy czy w miejscu gdzie serwowano pinacoladę - to tylko moja opinia, ale myślę że na takich wicieczkach sam nieźle dorabia "na boku".

- Rejs na Cayo Blanco. Rejs odbywa się katamaranem z portu na końcu półwyspu Varadero, do którego docieramy autokarem. Po wejściu na pokład zaczyna się... muzyka, drinki i piwo all inclusive. Po drodze katamaran zatrzymuje się przy rafie gdzie można nurkować (maski i płetwy są na pokładzie katamaranu). Następny przystanek to delfinarium na otwartej wodzie. Można wskoczyć i popływać z delfinami, zrobić pamiątkowe zdjęcie. Sama wyspa... hmmm... rewelacja i rozczarowanie. Rozczarowanie bo knajpa (jedzenie) tragedia... owoce morza "gumowe", wolałbym nasz polski bigos big_smile Rewelacja... woda, plaża... piasek jak mąka, przepiękna czysta woda... raj na ziemi smile

- Jeep Safari - sam nie byłem ale z relacji innych wczasowiczów. Podczas gdy było po opadach (to był koniec czerwca 2008) podobno taka przejażdżka Jeepami była całkiem fajna. Kilka dni później wszystko wyschło i osoby, które zdecydowały się narzekały - nic ciekawego, nudy... nudy... nudy...


Jeśli ktoś z Was był na Kubie i brał udział w jakiejś wycieczce fakultatywnej, ciekawy jestwm Waszych opinii.

 

#2 2010-05-22 09:53:20

katerina

Re: Kuba - wycieczki fakultatywne

Osobiscie nie bylam na Kubie,ale moja przyjaciolka byla calkiem niedawno i opowiadala,ze jedna z najlepszych wycieczek fakultatywnych jest Cayo Largo.Za okolo 120 euro przelot do Cayo Largo,potem plynela na wyspe Iguan do jakiegos rezerwatu"smokow Karaibow".Wyspa jest ponoc jedna z najpiekniejszych wysp otaczajacych Kube-faktycznie zdjecia z tego miejsca ma naprawde fatastyczne,szczegolnie rafy koralowej,bo ponoc sa tam idealne warunki do nurkowania czy snurkowania.

 

#3 2010-06-22 23:33:27

Valion

Re: Kuba - wycieczki fakultatywne

Z autopsjii: wszystko zależy gdzie się zatrzymujesz. Czy na Cayo Coco czy w Varadero czy gdzie indziej. Ja byłem na Cayo Guillermo i mieliśmy do wyboru różne wersje Hawany, jakieś farmy krokodyli, safari jeepami itp. Ale udało nam się wyszperać również wycieszkę fakultatywną do Camaguey. Jest to piękne barokowe miasteczko (jedno z wiekszych miast na Kubie) ale z niesamowitą atmosferą i urokiem. Bardzo polecam. Niestety chcialiśmy również wybrać się do Trynidadu, lecz od nas nic nie organizowano.
A propos jeep safari na Kubie. Niestety jest to marnie wydany pieniądz. Kuba mało co zachowała ze swojej pierwotnej przyrody. To nie jest pobliska Dominikana czy Meksyk. Tu nie ma spektakularnych wodospadów, czy lasów deszczowych, czy zwierząt. Są co prawda przepiękne namorzyny czy różowe morze przybierające koloryt od setek brodzących flamingów, lecz nie są to wyprawy jeepem lecz łódkami czy katamaranami.

Ostatnio edytowany przez Valion (2010-06-22 23:37:52)

 
  • Index
  •  » Kuba
  •  » Kuba - wycieczki fakultatywne

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh