Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-29 17:35:19

mlody_nomad

ICE

Podróżując po świecie, ale też po prostu wychodząc z domu, trzeba zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw. Niestety jest tak że wypadki się zdarzają. Nie można popadać w jakiś przesadny strach, ale warto poczynić kilka kroków. jednym z nich jest wpisanie w swój telefon komórkowy nowego kontaktu - ICE (in case of emergency) gdzie wklepiemy numer osoby, do której należy dzwonić kiedy ulegniemy wypadkowi. Wpisy typu: mama, tata, dom, kotek, dziubek i skarbek nie pozwolą się domyśleć ratownikom z zagranicy kogo mają powiadomić. Można wpisać wpisać więcej niż jeden numer ICE1 ICE2. - Mała rzecz, a bardzo pomaga!

 

#2 2010-03-29 17:39:50

dagatek

Re: ICE

Rozumiem , ze ratownicy na calym swiecie wiedza o tym skrocie .....ja dowiedzialam sie od Ciebie...dziekuje ...bo rzeczywiscie jest to przydatne ...

 

#3 2010-03-29 19:58:08

PAVULON

Re: ICE

wiem o takiej akcji jest bardyo rozpowszechniana w austrii, godna polecenia

 

#4 2010-03-30 11:17:49

mlody_nomad

Re: ICE

Nie mogę ręczyć za wszystkich ratowników na całym świecie, ale myślę że znaczna większość o tym przynajmniej słyszała, a jak zobaczą ICE to może odblokuje się im "klapka". A czy będzie to popularne również u nas, zależy od nas smile powiedźcie znajomym, oni swoim znajomym itd.


tutaj informacje z wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/I.C.E. - jest też specjalna karta ICE, wielkości wizytówki. Na stronie jest też link do akcji PCK.

Ostatnio edytowany przez mlody_nomad (2010-03-30 11:20:39)

 

#5 2010-04-01 10:41:06

lagatta

Re: ICE

Bardzo ważna informacja, dzięki. Ja już wpisałam swoje ICE  smile

 

#6 2010-04-02 14:28:46

rasva

Re: ICE

Słyszałem o tym w jakimś radiu. I od razu wpisałem, chociaż wpisałem IC, a nie ICE, ale teraz już wiem jak ma być, więc zmieniłem już:)

I zgadzam się, trzeba to jak najbardziej rozpromować. Bo póki co bardzo mało osób chyba o tym wie. Wśród moich znajomych tylko jedna osoba kojarzyła o co chodzi...

Pozdrawiam, dzięki!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh