Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Z Tajlandi do Malezji? Singapuru? Malezji i Singapuru?

#1 2013-10-16 10:08:35

tester

Z Tajlandi do Malezji? Singapuru? Malezji i Singapuru?

Czesc,

Pozwolilem sobie ten temat umiescic na tym forum bo sa tu pytania zarowno o Thai jak i pytanie z tematu.

Pod koniec pazdziernika startujemy do Thai ktora mam jako tako ogarnieta ale mam kilka pytan:

24.11 rano jestem w BKK
26.11 start do Chang Mai (lot lub kuszetka)
29.11 powrot do BKK i start do Krabi (lot) i skoki po wyspach do Phuket
05.11 lub 06.11 start z Phuket do ?

Mamy 6 dni do wykorzystania bo 11.12 musimy byc w BKK (12.12 powrot ze stopoverem 3 dni w Dubaju)

Pytania
1. Czy warto te dni rozbijać na Malezje i Singapur czy skupic sie na samej Malezji lub samym Singapurze zeby nie lapac obu srok za ogon i nie robic hardkorowej gonitwy?
Dodam ze Singapur moze uda sie odwiedzic robiac za jakis czas stopover w drodze do Australii
2. Nie moge znalezc linka do rezerwacji nocnego pociagu z BKK to Chang Mai - wiem ze istnieje mozliwosc takiej rezerwacji przez net z PL i koniecznosc odbioru biletow 24h przed podroza.
3. Czy w Chang Mai wystarczy mi 2.5 dnia na trekking w dzunglii, rafting, Tiger Kingdome, zwiedzenie miasta i ew. trekking na sloniach czy potrzbuje na to 3 dni?
4. Czy repellenty z EU (Ultrathon uzywany przez NATO) dzialaja na tamtejsze insekty?

Bede wdzieczny za odpowiedzi i podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

#2 2013-10-16 14:49:56

toria83

Re: Z Tajlandi do Malezji? Singapuru? Malezji i Singapuru?

Bilety rezerwowalam na stronie Thailandtraintickets.com, bilet mozna odebrac w kasie na dworcu albo dostarcza do hotelu. Do konca pazdziernika pociag dojezdza do Uttaradit, a dalej do Chiang Mai jedzie autobus, szczegolowe informacje sprawdz na stronie seat61.com
O Chiang Mai sie nie wypowiem, bo dopiero planuje swoja podroz.
Ciezko podzielic 5-6 dni na Malezje I Singapur, w kazdym kraju jest cos ciekawego, nie wiem co chcesz zobaczyc. Jesli mialabym wybierac spedzilabym 5dni w Malezji, Bo jest roznorodniejsza i o wiele tansza niz Singapur.
Repelentow bym nie kupowala w Pl, w sklepach 7/11 sa dostepne za 50-60thb, nam sie sprawdzily rewelacyjnie.

 

#3 2013-10-17 12:58:53

tester

Re: Z Tajlandi do Malezji? Singapuru? Malezji i Singapuru?

Dziekuje za podpowiedz, rzeczywiscie walczylem bezposrednio ze strona kolei Thai a po Twoim poscie znalazlem info ze w styczniu 2013 z niewiadomych przyczyn koleje zablokowaly mozliwosc rezerwacji biletow bezposrednio przez ich strone - trzeba to robic przez agencje.
Po glebszych przemysleniach sklaniam sie tez do Twojej sugestii zeby nie rozbijac tych kilku dni na 2 rozne miejsca tylko zostac w Malezji...i dzieki za podpowiedz o repelentach smile

 
  • Index
  •  » Tajlandia
  •  » Z Tajlandi do Malezji? Singapuru? Malezji i Singapuru?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh