Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-08-28 16:37:30

texarkana

Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

Kochani,
w lipcu byłam 2 tygodnie w Gruzji. Relacja słowna i fotorelacja są w przygotowaniu. Ale zanim je wrzucę na stronę, chciałabym Was zapytać, jak sobie wyobrażacie ten kraj?
Każdy travelmaniak coś tam słyszał, coś może czytał, a reklamę w TVP na pewno oglądali wszyscy...
Tak więc napiszcie o ludziach, klimacie, krajobrazach, architekturze, zabytkach, przyrodzie, kuchni, obyczajach - o czymkolwiek, co Wam przyjdzie do głowy.
Warunek jest jeden: ten, kto pisze, musi czerpać z wyobraźni, bo w Gruzji jeszcze nigdy nie był.

 

#2 2012-08-28 19:24:52

maciekart

Re: Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

Gruzja kojarzy mi się z wojną .. ale klimatem cieplejszym jak u nas ! I nie wydaje mi się za bardzo atrakcyjna turystycznie big_smile i jeszcze tak z wyobraźni to taką szarą widzę Gruzję .

Ostatnio edytowany przez maciekart (2012-08-28 19:25:43)

 

#3 2012-08-28 21:22:36

lidonek

Re: Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

muszę przyznać, że do zeszłorocznych wakacji miałam mieszane uczucia co do Gruzji i podobnie jak Maćkowi nie kojarzyła mi się ona turystycznie, ale po zwiedzeniu wschodniej Turcji nabrałam wielkiej ochoty na wyjazd do tego kraju; oczyma wyobraźni widzę sympatycznych i gościnnych ludzi żyjących w otoczeiu pieknych krajobrazów; jak wrzyucisz zdjęcia to przekonam się czy wyobraźnia nie płata mi figla smile

 

#4 2012-08-28 21:29:19

piea

Re: Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

ja mam podobne wrażenia jak Maciek; + jeśli przyroda: to wysokie góry, doliny, piękna zieleń i ogólnie przyrodnicze cudo!, ale kraj to raczej szarość, bieda, bałagan, fuszerki, korupcja-  czyli post komuna pełną gębą! Ludzie mili, gościnni (aż za dużo tej czaczy:)), nowoczesny prezydent, pyszna kuchnia, ciekawy folklor.
Cała moja wiedza na temat Gruzji- to dokumenty, reportaże, internet,  książki (Gaumardżos- Mellerów), jakieś zasłyszane informacje medialne ze świata polityki o niepokojach w tej części świata. I tyle.
A teraz czekamy tu Agatko z utęsknieniem na Twoje fotki, Relację i własne (zapewne bardzo mieszane) odczucia.

 

#5 2012-08-28 21:50:19

Soniza89

Re: Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

Ja również mam podobne wrażenie jak Maciek , Gruzja kojarzy się z wojną ,  biedą i szarością  , więc Texarkana czekamy na Twoją relację może pokażesz nam Gruzję w innych barwach bardziej kolorowych, bo jak na razie ten kraj nie wydaje mi się atrakcyjny pod względem turystycznym , a przecież nawet nasi celebryci są nim zachwyceni  m.in Kasia Pakosińska czy Marcin Meller .

 

#6 2012-08-29 23:30:00

maciekart

Re: Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

Chyba wszyscy mamy podobne skojarzenia big_smile

 

#7 2012-10-07 12:38:40

TrzyKafki_pl

Re: Jak sobie wyobrażacie Gruzję?

Gruzję wielokrotnie widziałem na zdjęciach i wywarły one na mnie niesamowite wrażenie. Wiadomo,że są bogatsze i biedniejsze miejsca,jednak samo Tibilisi i tamtejsza kultura,są warte zobaczenia z bliska.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh