Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-09-14 21:48:03

PAVULON

miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Ten wątek ma być obiektywnym spojrzeniem każdego podróżnika indywidualnie.Wiadomo że to co nie podoba się komuś w jakimś kraju innego może zachwycić , ale spróbujmy...
Mnie na przykład rozczarowały Saloniki,odebrałem je jako cofnięcie się w czasie do lat 70-tych ...

 

#2 2011-09-15 16:12:17

maciekart

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Mnie rozczarowały Lwów i Wilno ( bardziej Lwów ) ... ale to może dlatego ze zwiedzałem tam różne kościoły i cmentarze ale pewnie są tam i ciekawe miejsca smile A no i we Lwowie trochę widać biedy ! sad

 

#3 2011-09-15 21:09:58

trotamundos

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Mnie chyba Ateny najbardziej:(

 

#4 2011-09-16 00:13:25

texarkana

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Mnie Morze Czarne w Bułgarii.

 

#5 2011-09-16 08:47:08

piea

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

-Grecja- Ateny! (poza Akropolem i Plaką), brudne, głosne, chaotyczne miasto kompletnie nie pasujące do wszystkiego co greckie....

- a odnośnie Santorini- niekwestionowana wyspa-bogini piekności! Piekne są klify i biel domków z niebieskimi elementami, zachwycająca jest sama kaldera- stwarza to wszystko naprawdę niezwykle spektakularne widowisko, ale ... no właśnie!, tak skomercjalizowanej wyspy nie widziałam jeszcze w życiu!
cała ta rzeczywistość jest  tam stworzona tylko i wyłącznie dla turystów, pod turystów, ma się wrażenie, że to wszystko sie kręci wokół zasady: wycisnąć z turysty ile sie tylko da i zapraszamy następnych!-    zobaczyć owszem... nawet trzeba, bo widoki naprawdę są piękne, ale ta atmosfera komercji... dla mnie to jakiś wręcz dramat! ;

- Włochy- Mediolan ( piękne Duomo) i w zasadzie to tyle;  i adriatyckie kurorty w pasie Rimini- - kompletnie nie moje klimaty: rzędy równo poustawianych jak pod linijkę  leżaków i parasoli aż po horyzont!- troche to sztuczne  i psuje widok!

-Turcja-Troja!, która strasznie  rozczarowywuje - bo to głównie kiepsko zachowane, fragmentaryczne ruiny murów, stopniowo zresztą dobudowywane od Troi 1 aż do Troi 7. Nie ma tam żadnych pozostałości mitycznego miasta. Najwiekszą atrakcją dla zwiedzających jest  potwornie kiczowaty drewniany koń  z XX wieku do którego wszyscy sie pchaja, żeby pstryknąć sobie fotkę. Moim zdaniem- to kicz najgorszego gatunku!!!

-  i teraz się pewnie wielu narażę, ale niestety równiez PAMMUKALE! - miejsce piekne na zdjęciach , bardzo fotogeniczne, wręcz niezwykłe, rozsławione w albumach i katalogach Biur Podróży, a na miejscu...... rozglądałam się gdzie to jest? te słynne cuda znane mi z fotek? ....Rezczywistość okazała się niestety  wręcz bolesna!

Znalazło by sie tego jeszcze tropchę, ale ilość prawdziwie pięknych i wręcz nie do opisania cudów jest kilkadziesiąt razy dłuższa niż te " niewypały", dlatego podróżujmy, oglądajmy, odkrywajmy.... i wyrabiajmy sobie po prostu własne zdanie na dany temat!, bo ile osób- tyle o tych samych miejscach będzie opinii.
Miłego dnia dla Wszystkich:)smilesmile

 

#6 2011-09-16 10:00:51

roman_gor

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Zgadzam się z piea  "ile osób tyle o tych samych miejscach będzie opinii". Pozdrawiam :-)

 

#7 2011-09-16 14:48:02

Bonita

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

To ciekawe, że wszystkich rozczarowują Ateny. Gdybyście mogli porównać je do jakiegoś polskiego miasta, jakie by to było?

 

#8 2011-09-16 15:30:33

piea

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Hej Bonita,
totramudnos i ja - to jeszcze nie wszyscy, tak że nie ma co budować sobie zdania na podstawie dwóch raptem opinii !
totramundos nie napisała dlaczego Ateny ją rozczarowały, a ja napisałam tylko jakie odniosłam wrażenie- dosłownie w kilku słowach.

 

#9 2011-09-16 15:40:15

katerina

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

No to ja moze tez sie wypowiem,jako mieszkanka Grecji zreszta na temat Aten.Zgadzam sie z tym,co napisala piea to miasto-stolica nie pasuje do wszyskiego co greckie,poza Akropolem oczywiscie,ktory jest jednym z nielicznych powodow pobytu w Atenach.Mimo to ze wzgledu na powyzsze to stolica DO ZOBACZENIA w Europie tyle,ze nie polecam na dluzej niz 1 dzien.Ponad 6 milionow mieszkancow Aten to wiecej niz polowa populacji calej Grecji i to juz fakt,ktory zdecydowanie zniecheca;(

 

#10 2011-09-16 15:43:22

katerina

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Z polskich duzych miast najmniej atrakcyjne to Katowice i Lodz,a najbardziej atrakcyjne to zdecydowanie Krakow,Wroclaw i Gdansk!Warszawe ulokowalabym gdzies w srodku:)

 

#11 2011-09-16 22:05:30

texarkana

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Ostatnio edytowany przez texarkana (2011-09-16 22:06:39)

 

#12 2011-09-16 23:16:17

aknolinka

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Z dotychczasowych podróży rozczarował mnie Lwów. Miało być pięknie, ja odniosłam wrażenie, że jest brudno, biednie, szaro i ponuro. Przejeżdżając przez miasto widać obdrapane kamieniczki, niektóre bez okien lub z wybitą szybą. W takim oknie siedzi babcia i robi na drutach, obok niej kot gapi się na przechodniów. Ludzie milczący, nie chcą rozmawiać z turystami, a szczególnie Polacy mieszkający we Lwowie - unikają rozmów jak ognia. Miasto, w którym nawet jakby mi zapłacili, nie chciałabym mieszkać. Może kiedyś pojadę drugi raz? Może zmienię zdanie? Nie wiem... Jednak nieprędko tam wrócę.

 

#13 2011-09-17 13:33:41

Michasia_Bogus

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Piea już pisała powyżej-ile osób tyle opinii o danym miejscu...My chcemy wyrazic swoje zdanie na temat Lwowa,choc to forum na negatywne opinie o zwiedzanych miastach i miejscach.Mimo tego że miasto Lwów ma bardzo wiele zniszczonych i zaniedbanych kamienic,to jednak my uważamy że nadal ma niesamowity klimat,wyczuwa się wielokulturową historię tego miasta.A polski klimat najbardziej chwyta za serce na cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich.A jeśli chodzi o wspaniałe ''perełki'' Lwowa,na szczególną uwagę zasługuje kaplica Boimów,katedra Ormiańska,kościół Dominikanów,katedra Wniebowzięcia NMP,cerkiew Wołoska,katedra św.Jura,Opera Lwowska,piękny rynek i wiele,wiele innych ciekawych obiektów i miejsc Lwowa.Samo miasto dzisiejszy stan zawdzięcza panującym przez wiele lat sowietom,a gdyby było nadal polskie?Jeszcze przed wojną konkurowało z Krakowem!Pomyślmy jak wygląda dzisiaj Wrocław,tak mógłby wyglądac Lwów!Nic nie poradzimy na zawiłości historii,ale osobiście dla nas Lwów jest wspaniały!Byliśmy tylko jeden dzień, a to stanowczo zbyt mało żeby w pełni zakosztowac wspaniałych miejsc tego miasta,dlatego myślimy żeby jeszcze pojechac na dłużej do Lwowa!Zapraszamy do naszej galerii-  http://www.travelmaniacy.pl/profil,1160,podroze,1912,ukraina      wink smile

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2011-09-17 13:41:54)

 

#14 2012-03-13 16:32:36

kangur

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Tak to juz jest, ze to co jednym sie podoba, dla innych moze byc okropne...i na odwrot. Wszystko tez chyba zalezy od naszego nastroju, tego czego sie spodziewamy i na co akurat mamy ochote. Podrozujac we czworke do roznych miejsc czesto mielismy takie sytuacje, ze czesc z nas sie zachwycala a czesc byla zawiedziona. Ale nawet jak cos nas rozczaruje to i tak jest fajnie, ze mozna gdzies pojechac (w dobrym towarzystwie) i wyrobic sobie wlasne zdanie smile

 

#15 2012-03-13 17:41:41

maciekart

Re: miejsca na świecie które mnie rozczarowały...

Nie wiem jak jest w Atenach bo nie byłem .. ale popieram zdanie aknolinki i zgadzam się z kangurem ! big_smile

Ostatnio edytowany przez maciekart (2012-03-13 17:43:43)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh