Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-11-02 11:20:12

PAVULON

ciekawe napisy, znaki na świecie

temat może podobny do tego Kangura dotyczący zwyczajów na świecie ,ale właśnie on zainspirował mnie do założenia tego wątku
podróżując nieraz napotykamy sie na dziwne napisy, znaki które wzbudzają u nas zdziweinie lub śmiech , a w kraju w którym przebywamy są bardzo ważne!
Jeżeli znacie jakieę przykłady  - piszcie
zaczne ja: w izraelu w pokoju hotelowym , na suficie natknąłem się na strzałkę i napis :KIBLE ,wyznacza on kierunek Mekki, w którym muzułmanin powinien odprawiać modły

 

#2 2011-11-23 10:47:31

kangur

Re: ciekawe napisy, znaki na świecie

W Australii, przy miejskich parkach mozna zobaczyc smieszne znaki drogowe przedstawianace kaczke z czterema kaczatkami a ostrzegajace przed tymi ptakami przekraczajacymi jezdnie. Smiesznie to wyglada gdy samochody sie zatrzymuja by przepuscic kaczuche czy gaske z maluchami niespiesznie czlapiacymi po asfalcie smile

 

#3 2011-11-23 14:57:35

Valion

Re: ciekawe napisy, znaki na świecie

Może nie tak niespodziewane jak Wasze przykłady, ale w hinduskich świątyniach znak sfastyki....zresztą nie tylko w świątyniach, na domach, szkołach, budynkach mniej wiecej tak jak u nas K+B+C...Wiem skąd to i dlaczego ale niemniej jednak robi to nieprzyjemne wrażenie.

 

#4 2011-11-28 10:22:49

AniaMW

Re: ciekawe napisy, znaki na świecie

 

#5 2011-11-28 10:26:55

AniaMW

Re: ciekawe napisy, znaki na świecie

W Norwegii - można spotkać jedyny na świecie znak: "Uwaga, Trolle".
Stoi przy parkingu na samym dole Trollstigen - czyli Drabiny Trolli, odcinka słynnej Drogi Trolli, od strony Andalsnes.

 

#6 2011-12-04 17:46:17

Bonita

Re: ciekawe napisy, znaki na świecie

Heh, wasze przykłady są świetne, zainspirowały mnie do poszukiwaniach takich znaków w trakcie moich własnych wyjazdów.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh