Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#136 2017-10-09 22:19:28

mabro

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Ostatnio edytowany przez mabro (2017-10-09 22:20:37)

 

#137 2017-10-09 23:10:55

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Nic nie zaśmiecasz. Wrzucaj ile chcesz. smile smile smile
Z wielką przyjemnością pooglądam. Nad jeziorkiem akurat nie było słoni.
Spotkaliśmy dwa stada podczas objazdu.   Jak opisałem troszkę wcześniej, nad jeziorkiem  były gnu, zebry, koby, antylopy końskie i krokodyle!
Większość zdjęć z nad jeziorka zrobione było z ambony! Byliśmy tam dosyć długo!!
Akurat tego dnia gdzieś się lwy pochowały i nie mieli żadnego do pokazania, więc się nie spieszyli!
Dla mnie dobrze. smile smile Dzięki temu „upolowałem” antylopy końskie które wyszły dopiero pod koniec naszego pobytu.
Jesienna sceneria buszu też mnie zauroczyła!! smile smile smile Jakos nie zdawałem sobie sprawy, że tak Afryka czasami wygląda!

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-10-09 23:13:59)

 

#138 2017-10-10 09:23:28

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#139 2017-10-10 12:29:51

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#140 2017-10-10 13:57:09

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#141 2017-10-10 16:53:34

papuas

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

widocznie w tej lodgy mieli taki system budzenia - toko
absolutnie się zgadzam z nazwami ptaszków (na pewno brodal)
a foto w niskim słońcu - jesienne słoniki rewelka

 

#142 2017-10-10 16:58:51

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#143 2017-10-10 18:04:43

mabro

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Ptaki super - mnie albo odlecą zanim złapię ostrość albo wyjdą nieostre bang
Co do dzioboroga kafaryjskiego (wyjątkowo udało mi się cyknąć i też mam fotkę) to przewodniczka mówiła nam, że jest ich mało bo miejscowi je tępili. A tępili bo uważali, że przepowiadają śmierć temu kto je zobaczył.
Jak patrzę na kolory Twoich zdjęć to wydaje mi się, że byliśmy w zupełnie innych miejscach a przecież to ten sam hotel smile

 

#144 2017-10-10 18:12:52

Angela

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Oscar Tobie słoneczko dopisało w 110% i masz przepiękne zdjęcia. A moje zdjęcia mają podobną jesienną scenerię, tylko właśnie tego słonecznego blasku im zabrakło sad Różnica w kolorach jest ogromna...

 

#145 2017-10-10 18:42:35

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Angela – Jeszcze przed Twoim wyjazdem pisałem Ci że to nie najlepszy termin na odwiedzenie Kenii. We wrześniu ludzie jadą tam głównie by zobaczyć wielką migrację i wtedy pogoda nie ma najmniejszego znaczenia!! Za to w RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswanie, Zambii i ….okolicach  pogoda wprost wymarzona do zwiedzania!
Termin wycieczki jest bardzo istotny!! To trzeba brać pod uwagę!! smile smile smile
Z tego co pamiętam, też trafiliście na złoty zachód słońca na safari. Zdjęcia były super!

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-10-10 19:07:56)

 

#146 2017-10-10 18:49:01

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Mabro – to  z pewnością ten sam hotel, może tylko nie włączyłaś „tokobudzika” i przespałaś wschód słońca. smile smile Zdjęcia są zupełnie naturalne i nie obrabiane barwnie. Jedynie prostowanie i kadrowanie. To najczęściej robię jeszcze w samolocie! smile smile
Kolory które zastałem na miejscu bardzo mnie zaskoczyły… mile zaskoczyły!! smile smile smile
Na dodatek większość safari mieliśmy po południu, często do zachodu słońca, więc o „złoto” nie było trudno. Samo się pchało w obiektyw! smile smile smile

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-10-10 19:12:33)

 

#147 2017-10-10 18:52:51

oscar

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-10-10 19:05:06)

 

#148 2017-10-10 19:51:57

Angela

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

 

#149 2017-10-10 20:13:27

piea

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

uff... obejrzane , przeczytane i..... normalnie KOSMOS! co Ci tu pisać? wszyscy -wszystko co chciałam tu wyrazić- już to wyrazili; normalnie OBŁĘD! fantastyczna wyprawa, emocje, zdjęcia, zwierzole, po prostu BAJECZKA!!!
Serdecznie Ci zazdroszczę w pozytywnym znaczeniu, bo wiem, że czarna Afryka zapada w serce bardzo głęboko, a to bicie serca i emocje jakie targają człowiekiem związane z pobytami na sawannie są nieporównywalne z niczym innym na świecie!!!! i do tego te odgłosy, te wycia i ryki..., te zapachy....to rozgwieżdżone niebo jakiego nie ma nigdzie na żadnym kontynencie, ten wiatr....no i te kolory wschodów i zachodów....., ech... zaraz się normalnie popłaczę smile -  i tego  wszystkiego właśnie tak bardzo Ci zazdraszczam smile - może kiedyś jeszcze dane mi będzie przeżyć takie afrykańskie chwile raz jeszcze ....
Pozdrowionka, Ala

 

#150 2017-10-10 20:26:29

AniaMW

Re: RELACJA - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii -RPA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA

O, jaki ciekawy kącik ornitologiczny smile
Takich dzioborogów nie przypominam sobie z afrykańskich moich safari...

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh