Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Gruzja
  •  » RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

#76 2015-08-19 08:28:17

Bea37

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Edzia szacun, że wlazłaś na tę górę ! Ja jednak jestem leniuszek (wjechałam terenówka) !

 

#77 2015-08-19 09:17:25

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

No właśnie nie jadą, od razu wskakuja z tbilisi na drogę wojenną i mijają bokiem Mcchetę. Z mchcety do tbilisi 1-2 lari marszrutka...kilka minutek jedzie. W sumie te transfery sa proste jak drucik:)

Dziewczynki kochane jak fajnie że czytacie:) z wami rażniej się skrobie. Dziś porpacuje troszkę i wracam do was i relacji bo wspomnienia wciąż żywe.

 

#78 2015-08-19 09:19:38

marinik

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Ja Ci dam "dziewczynki" !!! he he.

 

#79 2015-08-19 09:47:57

Bea37

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Marinik - gender mamy !

 

#80 2015-08-19 10:37:36

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

marinik do ciebie pisALAM OSOBNO HAHA

 

#81 2015-08-19 12:34:23

Kolka

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Oj! Górki to jest to co lubię! super
Podziwiam za wejście i zazdroszczę smile Bardzo lubię takie "spacerki" w niewysokich górach. Nie mam na myśli takich ekstremalnych z łańcuchami itp. wink Ale takie , na jakie Ty wchodziłaś jak najbardziej.
O zdjęciu, którym zachwyca się Kati nie będę pisać ... bo też się zachwycam big_smile

 

#82 2015-08-19 12:44:16

EwelaEM

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Niedawno była też znajoma ale połączyła Gruzję z Armenią...taka tułaczka z mężem. Jak oglądałam jej zdjęcia to od razu pomyślałam o baśniach i legendach..jakoś mi się tak kojarzy..nutka tajemnicy, cudowne widoki....
Potwierdziłaś teraz, że to miejsce jest magiczne. A jak do tego dorzucimy jeszcze gościnność mieszkańców to po prostu bajka.....Rozumiem,że Gruzja skradła Twoje serce? :-)

Cud, miód i orzeszki wink)

 

#83 2015-08-19 13:05:16

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

skradła tak że już mam bilety do kutaisi:)

 

#84 2015-08-19 13:07:06

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

 

#85 2015-08-19 13:09:55

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Winnica hotel okazała się wyjątkowa. Cos pięknego. Na dzień dobry witają nas winem. Do kolacji wino gratis a nawet gdyby trzeba było płacić to 9,5 zł za litr fantastycznego wina. Podczas kolacji pogadaliśmy z Holendrami, na temat Gruzji, planów, sposobów przemieszczania się, po czym poszliśmy do założonego przez pasjonate właściciela muzeum wina. Zrobił  to w sposób naprawdę imponujący...cała historia wina i Gruzji…proces, efekty tego procesu czyli nie tylko wino i czacza, ale i masło, kompociki, soki, nalewki, brandy…Wszystko wyeksponowane, podświetlone, ruszające się i wydające odpowiednie dźwięki a wszystkiemu temu towarzyszy w tle  muzyka gruzińska.

 

#86 2015-08-19 13:15:17

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

 

#87 2015-08-19 13:15:54

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Popołudnie spędzamy na penetrowaniu winnicy i okolicy. Poszliśmy pospacerować i spotkaliśmy zbierającą fasole panią. Oczywiście przegadaliśmy ze 2 godziny , odprowadziliśmy babinkę otwartość ludzi jest naprawdę wspaniała.
Winnica posiada urokliwy taras, na leżakach sącząc wino zakończyliśmy wieczór.

 

#88 2015-08-19 13:16:25

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Po obfitym śniadaniu i wzięciu 1 litra wina na drogę idziemy łapać Stopa. Chcemy się dostać do Kvareli, zwiedzić tam najdłuższe tunele winnic, potem Nekresi – klasztor i Gremi
Ale mamy lużne podejście do planu, licząc się z tym że stopem może się po prostu nie udać. Jednak to nas nie martwi…sama wyprawa ma być przygodą, nie napinamy się, jest nam tu tak dobrze
Próbując łapać auta mijamy myjnię, a na niej jeden kierowca pyta nas czy mamy czas bo jeśli tak to gdy  on umyje auto to chętnie nas podwiezie gdzieś. Mamy czas a jakże…jest ławeczka, jest wino, jest ochoczy człowiek no i nasz nowy przyjaciel – pies z winnicy który nas tak ulubił ze sypiał pod naszymi drzwiami i nie opuszczał nas na krok…czego chcieć więcej
Zachary - Kierowca okazał się bardzo fajnym facetem, który co prawda jechał do Tbilisi, ale skoro my do Kvareli to on też:0 Tbilisi poczeka:0  Gdy usłyszał że jesteśmy Polakami, zaraz nas zaprosił do domu na kolacje. Za podwiezienie pod sama bramę winnic nie wziął nic.

 

#89 2015-08-19 13:18:44

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

 

#90 2015-08-19 13:19:19

edyta11

Re: RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Winnica fantastyczna. Wokół piękny park, a  chodzenie po nim to sama przyjemność

 
  • Index
  •  » Gruzja
  •  » RELACJA- Gruzja Kraj winem płynący

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh