Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Dla Prasy - o serwisie

O serwisie

Travelmaniacy.pl to portal podróżniczo-turystyczny skierowany do osób podróżujących zarówno po świecie jak i po Polsce. Uruchomienie serwisu miało miejsce 16 września 2008 roku.

Głównym celem, dla którego powstał serwis jest dostarczanie użytkownikom obiektywnych wiadomości oraz porad przydatnych podczas planowania ich wyjazdów.

Idea portalu powstała w pierwszych miesiącach 2008 roku podczas przygotowań pomysłodawcy serwisu do jednej z jego podróży. Przeszukując niezależne polskie strony internetowe (nie związane z żadnym touroperatorem) nie znalazł on poszukiwanych informacji. Taki stan rzeczy potwierdziły inne osoby biorące udział w tej podróży. To był pierwszy bodziec do stworzenia serwisu Travelmaniacy.pl.

Zaraz po uruchomieniu, w pierwszej wersji serwis opierał się na module społeczności, który pozwalał użytkownikom na swobodną wymianę informacji, m.in. poprzez publikację relacji oraz zdjęć i filmów z podróży czy dyskusje na forum. Powstała wtedy także baza hoteli wraz z opiniami użytkowników.

Szybko jednak okazało się że internauci potrzebują więcej informacji. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom, w portalu powstały kolejne działy redagowane przez osoby pracujące przy serwisie.

    I tak codziennie publikowane są m.in.:
  • wiadomości turystyczne z polski i ze świata,
  • poradniki dla podróżujących,
  • ciekawostki,
  • opisy miejsc na świecie, które warto odwiedzić
  • ciekawe pomysły na spędzenie weekendu w Polsce.
Całość dopełniają przewodniki po najbardziej popularnych krajach wśród polskich turystów.

Serwis starając się być bliżej użytkowników organizuje raz w miesiącu spotkania, na których pokazywane są m.in. zdjęcia z podróży do wybranych państw świata. Spotkania organizowane są w ostatnią sobotę miesiąca w Warszawie.