Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Zintegrowany bilet PKP i MPK w Krakowie.

Zintegrowany bilet PKP i MPK w Krakowie.

Kraków śladami Warszawy łączy bilety PKP i MPK.
 

Pasażerowie podróżujący od strony najważniejszych ościennych miasteczek do Krakowa mogą od 1 maja korzystać z jednego miesięcznego biletu aglomeracyjnego, obejmującego połączenie kolejowe oraz wybrane linie lub całą komunikację miejską w Krakowie.

Jak poinformował dyrektor małopolskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne Jacek Zadęcki, z biletu aglomeracyjnego będą mogli skorzystać pasażerowie dojeżdżający od strony Bochni, Skawiny, Wieliczki Rynku oraz Słomnik. Po raz pierwszy to rozwiązanie to zostało wprowadzone pilotażowo na trasie z Krzeszowic pod koniec 2007 roku.

Pasażer podróżujący regularnie koleją na tych trasach do i z Krakowa oraz korzystający z komunikacji miejskiej w Krakowie będzie mógł kupić w kasie na dworcu kolejowym miesięczny zintegrowany bilet PKP wraz z naklejonym znaczkiem biletu MPK. Taki bilet będzie o 10 proc. tańszy niż gdyby nabywać bilety osobno. Bilet obowiązuje na pociągi osobowe, stosowane są w nim wszystkie ustawowe i gminne ulgi.

„W Polsce oprócz naszej ukochanej stolicy jesteśmy jednym z nielicznych miast, gdzie taka oferta obowiązuje” - podkreślił Zadęcki.

/ Maciej Moch / 2009-05-14

Komentarze:


maciej_moch
2009-05-14


"W Polsce oprócz naszej ukochanej stolicy..."

Tak jest nasza ukochana stolica ahhhh:D

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA