Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Urlop na Słowacji - sprawdź, jakie atrakcje warto odwiedzić podczas wycieczki do Bratysławy!

Urlop na Słowacji - sprawdź, jakie atrakcje warto odwiedzić podczas wycieczki do Bratysławy!

Nasi południowi sąsiedzi - zarówno Czechy, jak i Słowacja - to jedne z najbardziej niedocenianych kierunków turystycznych przez Polaków. Tymczasem państwa te mają wiele do zaoferowania: mowa tu głównie o okazałych zabytkach, świetnej i ciepłej atmosferze, a także znakomitej kuchni. Urlop na Słowacji to ciekawe rozwiązanie zarówno na krótkoterminową podróż, jak i dłuższe - nawet dwutygodniowe - wakacje. Turyści, którzy zdecydują się na wycieczkę do Bratysławy, z pewnością nie będą mieli czego żałować!
 

Jak dojechać do Bratysławy?

Wycieczka do Bratysławy, w przeciwieństwie do innych kierunków turystycznych, nie jest zbytnio skomplikowanym przedsięwzięciem. Do stolicy Słowacji można dotrzeć już za pośrednictwem Polskich Kolei Państwowych. Do Bratysławy codziennie kursują dwa pociągi z Warszawy - jeden przed południem i drugi nocny z wagonami sypialnymi. Ceny biletów dla osób dorosłych zaczynają się już od 19 euro. Do stolicy Słowacji można dotrzeć także samolotem, autokarem lub prywatnym samochodem.


Dlaczego warto odwiedzić Bratysławę?

Wycieczka do Bratysławy to rozwiązanie polecane turystom zainteresowanym słowiańską kulturą. Stolica Słowacji uchodzi bowiem za miasto z ciekawą historią, w którym na każdym kroku można odnaleźć ślady dawnej kultury słowackiej. Wycieczka do Bratysławy to świetna opcja także dla osób, które nie przepadają za przeludnionymi miejscami. Miasto to zdecydowanie nie należy do popularnych kierunków turystycznych, wobec tego można tu poczuć się zupełnie swobodnie.


Atrakcje turystyczne Bratysławy

Turyści, którzy udadzą się na wycieczkę do Bratysławy, z całą pewnością nie będą zawiedzeni, a raczej zaskoczeni dużą liczbą imponujących zabytków i budowli sakralnych, które zdecydowanie należy wpisać na listę wartych do odwiedzenia. Wśród najpopularniejszych kierunków na Słowacji można wymienić:

  • Katedrę św. Marcina w Bratysławie, która jest miejscem sakralnym wybudowanym w XV w. w stylu neogotyckim. Ciekawostką jest to, że blisko przez 300 lat była ona miejscem koronacyjnym monarchów węgierskich.
  • Bramę Michalską, która została wybudowana na przełomie XIV i XV w. i niegdyś pełniła ona funkcję obronną. Obecnie w bramie tej znajduje się warte odwiedzenia muzeum średniowiecznych fortyfikacji.
  • Stare Miasto, na którym można odnaleźć wiele różnego rodzaju muzeów, galerii i obiektów sakralnych. Jest ono obecnie centralnym punktem życia kulturalnego w Bratysławie.
  • Pałac Prymasowski, który utrzymany jest w stylu neoklasycystycznym. Wybudowano go dla znanego słowackiego arcybiskupa pod koniec XIX w. Mury tego pałacu kryją wiele fascynujących opowieści, które można poznać, udając się na zwiedzanie wraz z przewodnikiem. Pałac Prymasowski przyciąga turystów ze względu na swoją różową fasadę, która często stanowi tło dla pamiątkowych zdjęć z Bratysławy.
/ Fre/Whi /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA