Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Ubezpieczenie podróżne - co musisz o nim wiedzieć przed wakacjami?

Ubezpieczenie podróżne - co musisz o nim wiedzieć przed wakacjami?

Ubezpieczenie podróżne to pakiet usług medycznych, organizacyjnych czy finansowych, które podczas wyjazdów turystycznych zapewnia pomoc w trudnych sytuacjach. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat ubezpieczenia podróżnego!
 

Ubezpieczenie podróżne - ile to kosztuje?

Cena ubezpieczenia podróżnego jest uzależniona od zakresu ochrony, wysokości limitów na poszczególne świadczenia oraz od czasu i miejsca podróży, w którą się wybierasz. Ceny takiego zabezpieczenia na czas urlopu wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zdarza się również, że towarzystwa ubezpieczeniowe udzielają rabatu na ubezpieczenie podróżne osobom, które wybierają się na urlop w większym gronie.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia turystycznego?

Istnieje wiele rodzajów ubezpieczenia, towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują gotowe pakiety dopasowane do różnych potrzeb. Warto wiedzieć co oznaczają, aby móc wybrać to najbardziej odpowiednie dla siebie.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

KL - koszty leczenia - ten rodzaj ochrony poniesie koszty wydatków za leczenie w nagłych chorobach, po wypadku lub za leczenie szpitalne, wizyty lekarskie, badania, wykup leków lub transport medyczny, a nawet pokryje koszt przetransportowania Cię do kraju w terminie innym niż planowany.

ASS - assistance - daje możliwość skorzystania z pomocy ubezpieczyciela w podróży w takich przypadkach jak: transport na drodze w przypadku kolizji, pomoc prawna, uiszczenie kaucji, powiadomienie rodziny lub pracodawcy o niespodziewanym zdarzeniu, które np. nie pozwala Ci wrócić do kraju na czas.

NNW - ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków - ubezpieczenie, które zostanie Ci wypłacone po wypadku, jeśli doznasz uszczerbku na zdrowiu.

BP - bagaż podróżny - to ubezpieczenie ochroni Cię w przypadku utraty bagażu lub jego zniszczenia np. podczas wypadku.

OC - ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej - ubezpieczenie od szkody wyrządzonej innemu kierowcy, np. podczas kolizji. Wykupienie takiej polisy zabezpiecza Cię przed obowiązkiem zapłaty odszkodowania osobie, której wyrządziłeś szkodę.

SS/SR - ubezpieczenie sprzętu sportowego - ta polisa ochroni Cię w przypadku utraty, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie podróżne - na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego ubezpieczenia - sprawdź, czy polisa, którą się interesujesz, obejmuje kraj do którego się wybierasz. Zdarza się, że niektóre polisy nie obejmują państw, które powinny uwzględniać z definicji - np. ubezpieczenie, które nazywa się „świat”, niekoniecznie musi obejmować każdy kraj.

Ubezpieczenie

Pamiętaj!

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wykupić ubezpieczenie, pamiętaj, że powinieneś kierować się głównie dopasowaniem zakresu ochrony do charakteru wyjazdu i Twoich indywidualnych potrzeb.

Aby mieć pewność, że polisa pokryje wszelkie koszty wyjazdu, zastanów się nad jak najszerszą ochroną. Koniecznie pomyśl też nad ustaleniem odpowiedniej wysokości sumy ubezpieczenia.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA