Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Podróże i zakupy, czyli największe plusy karty kredytowej

Podróże i zakupy, czyli największe plusy karty kredytowej

Zakupy i podróże - kto z nas ich nie lubi? Niestety, jedno i drugie potrafi być czasem bardzo kosztowne. Na szczęście istnieją sposoby, by zapewnić sobie dodatkowe środki na taką okoliczność. Jakich korzyści możemy się spodziewać, decydując się na kartę kredytową?
 

Karta kredytowa - praktyczne rozwiązanie

Karty kredytowe, choć nie są rozwiązaniem nowym, to wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. W ciągu ostatnich lat ich popularność utrzymuje się na stałym poziomie. Według danych udostępnionych przez Narodowy Bank Polski w ubiegłym roku w naszych portfelach znajdowało się niemal 6 milionów takich kart. Trudno się dziwić - to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które bywa doskonałym wsparciem dla domowego budżetu. Kartę można wykorzystać zarówno podczas większych zakupów w galerii handlowej, jak i w czasie zagranicznych wakacji.

Na zakupy tylko z kartą

Wybierając się na weekendową wizytę w galerii handlowej, mało kto z nas łudzi się, że opuści budynek z pustymi rękami. Promocje, upusty, specjalne oferty - natkniemy się na nie niemal w każdym sklepie. Oczywiście nie chodzi o to, by kupić masę niepotrzebnych rzeczy tylko dlatego, że ich cena jest niższa niż zwykle. Rozglądajmy się za tym, czego w danej chwili potrzebujemy, a korzystając z karty kredytowej, możemy upolować naprawdę korzystną ofertę. Przede wszystkim, to dodatkowe środki, z których możemy skorzystać podczas zakupów. Ponadto, większy wydatek wcale nie oznacza, że będziemy musieli zwrócić więcej, niż pożyczyliśmy. Jeśli spłacimy zobowiązanie w czasie trwania okresu bezodsetkowego, nie poniesiemy z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Co więcej, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty kart kredytowych w Santander Consumer Banku, będziemy mogli sięgnąć po karty Visa Media Markt oraz Castorama. To przede wszystkim szybkie i wygodne zakupy w tych sklepach, bez dodatkowych opłat przy kwocie przekraczającej 500 zł. Ponadto kartę możemy otrzymać w sklepie od ręki.

Zagraniczna podróż - miej kartę kredytową w zanadrzu

Podczas zagranicznych wczasów nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której nasze środki finansowe po prostu się kończą. Wakacje to czas odpoczynku od codziennych problemów, te natomiast, mogą pojawić się w chwili, gdy nasz wyjazdowy budżet znacząco się uszczupli. Karta kredytowa może być więc wyjściem awaryjnym - po pieniądze sięgniemy dopiero w momencie, gdy nasze podstawowe środki się skończą. Oczywiście nie musimy z niej korzystać, jednak dodatkowe zabezpieczenie zawsze się przyda.

Z pomocą karty kredytowej możemy również zorganizować sam wyjazd. Dzięki niej z łatwością zarezerwujemy bilety na samolot i pokój w hotelu oraz wypożyczymy samochód. W ten sposób odciążymy domowy budżet, a pieniądze zwrócimy już po powrocie z urlopu.

Samochodem na urlop? Żaden problem

Jakie korzyści może nam przynieść karta kredytowa np. podczas samochodowej podróży po Europie? Poza 3% zwrotem przy transakcjach na stacjach benzynowych możemy też uzyskać 1% zwrotu np. za rezerwację hotelu. W sumie może to być nawet 360 zł w skali roku. Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku oferuje nam także… dodatkowy pakiet Assistance. Z pomocy możemy skorzystać zarówno w przypadku braku benzyny, nagłej usterki, jak i kradzieży pojazdu. Ponadto, jeśli pojawi się taka potrzeba, centrum alarmowe zorganizuje nam samochód zastępczy, zakwaterowanie w hotelu oraz opiekę nad dziećmi. Kontaktując się z serwisem informacyjnym, otrzymamy informacje odnośnie do warunków na trasie oraz utrudnień spowodowanych wypadkami.

/ Fre /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA