Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

OC i AC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym? To nie zawsze się opłaca!

OC i AC w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym? To nie zawsze się opłaca!

„W pakiecie taniej” - to jedno z haseł, którymi chętnie posługują się towarzystwa ubezpieczeniowe, zachęcając swoich klientów do tego, by to właśnie u nich nabyli oni zarówno polisę OC, jak i AC. I choć zazwyczaj faktycznie za oba ubezpieczenia zapłacą oni wtedy mniej, gra nie zawsze warta jest przysłowiowej świeczki. Dlaczego? O tym piszemy w dzisiejszym artykule.
 

OC i AC - różnice podstawowe

Jak zapewne wiesz, ubezpieczenie OC jest po pierwsze ubezpieczeniem obowiązkowym, po drugie zaś jego zakres jest regulowany ustawowo. Oznacza to, że bez względu na to, w którym TU polisę wykupisz, zawsze działała będzie ona dokładnie tak samo. Co za tym idzie, podejmując decyzję o jej zakupie, powinieneś kierować się przede wszystkim ceną - im będzie ona niższa, tym lepiej. Nieco inaczej sprawa przedstawia się w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia AC. Oczywiście jego cena jak najbardziej ma znaczenie, ale o wiele bardziej istotny jest zakres tej polisy. Na szczęście mamy tu do czynienia z ubezpieczeniem niezwykle elastycznym, które możesz dostosować do swoich wymagań. Nie musisz od razu decydować się na opcję all risks, która co prawda zapewnia maksymalną ochronę, ale też sporo kosztuje i często wcale nie będzie Ci potrzebna.

OC i AC w pakiecie

Towarzystwom ubezpieczeniowym zależy na tym, by ich klienci kupowali u nich nie tylko OC, ale także inne ubezpieczenia. By ich do tego nakłonić, gotowe są na obniżenie cen, zwłaszcza w przypadku sprzedaży pakietów OC/AC. Jeśli Ty również otrzymałeś tego rodzaju propozycje, koniecznie sprawdź, czy jest ona dla Ciebie opłacalna.

„Oczywiście gdybyśmy rozdzielili OC i AC w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, ich ceny faktycznie byłyby sporo wyższe, niż w pakiecie. Warto jednak dowiedzieć się, czy za OC nie przepłacamy, a zakres AC jest dla nas wystarczający. Często okazuje się bowiem, że nasze towarzystwo każe sobie płacić całkiem sporo, a mało daje w zamian - OC jest drogie, choć wcale takie być nie musi, a z kolei cena AC jest umiarkowana, ale jego zakres jest bardzo wąski i nie daje nam takiej ochrony, jakiej potrzebujemy” - mówi doradca klienta z porownywarka-oc-ac.pl

Wybierz dobrze

Decydując się na polisę AC, weź pod uwagę, czego tak naprawdę oczekujesz od tego ubezpieczenia. Jeśli jesteś właścicielem starszego pojazdu, być może wystarczy Ci wersja AC Mini. Jeśli z kolei jeździsz autem nowym i o dużej wartości, sprawdź, o jakiego rodzaju dodatkową ochronę możesz swój pakiet rozszerzyć. Jeśli chodzi o OC, to tak jak wspominaliśmy, głównym kryterium przy zakupie powinna być dla Ciebie jego cena, dlatego dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie dla samochodów różnych marek oraz pamiętaj, że na ostateczną wysokość składki wpływać będą także inne czynniki, jak chociażby bezwypadkowa jazda, ewentualne zniżki współwłaściciela auta lub współmałżonka, czy też moc i pojemność silnika pojazdu.

Porównywarka OC/AC

W jaki sposób możesz sprawdzić, czy pakiet OC/AC, który proponuje Ci Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe, faktycznie jest dla Ciebie opłacalny? Najprościej zrobisz to dzięki narzędziu https://porownywarka-oc-ac.pl/kalkulator-oc/. Po podaniu w specjalnym formularzu danych, dotyczących Ciebie i Twojego pojazdu, otrzymasz oferty polis z kilku-kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz porównać pakiety, ale też samo OC lub samo AC (o takim zakresie, jaki Cię interesuje). Być może okaże się, że w Twoim przypadku warto zdecydować się na pakiet. Jednak czasami zakup najtańszego OC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, a najlepszego AC w drugim, będzie rozwiązaniem dużo bardziej korzystnym. Pamiętaj - nie ma obowiązku, by obie polisy kupować w tym samym TU!

Inne zalety porównywarki

Korzystanie z porównywarki, poza tym, że oszczędza Twój czas, ma kilka dodatkowych zalet. Narzędzie na bieżąco zaciąga dane od firm ubezpieczeniowych, zatem przedstawione Ci oferty zawsze będą aktualne. Z tego samego powodu szybko dowiesz się również o promocjach i okazjach cenowych, które poszczególne TU przygotowują dla swoich klientów stosunkowo często. Wybrane ubezpieczenie kupisz ponadto w sieci, bez wychodzenia z domu. Jednak tym, co będzie dla Ciebie nie mniej istotne, będą atrakcyjne ceny polis ubezpieczeniowych.

Porównywarka - dlaczego tak tanio?

Choć wyjątkowo niskie ceny polis mogą wydać Ci się podejrzane, nie masz się czego obawiać. Towarzystwa ubezpieczeniowe od wielu lat premiują w ten sposób osoby, które kupują ich produkty przez Internet. Mogą sobie na to pozwolić, jako że umowę ubezpieczenia zawierasz tutaj bezpośrednio z wybranym TU. Druga kwestia to bardzo duża konkurencja na rynku ubezpieczeń. Towarzystwa doskonale zdają sobie sprawę, że najlepsze OC to po prostu OC najtańsze. Wiedzą też, że zakres AC może być bardzo różny i jeśli zaoferują klientowi „więcej za mniej”, to istnieje duża szansa, że ten ostatni zdecyduje się na zakup polisy właśnie u nich.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA