Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Książka w podróży - ciekawa akcja polskich blogerów

Książka w podróży - ciekawa akcja polskich blogerów

„Nie będę Francuzem” Marka Greenside znajduje się w hostelu przy dworcu północnym w Paryżu, a „Miasto kłamstw” Ramity Ravai leży na półce w jednym z ośrodków na słonecznej Fuerteventurze. Książek, które znalazły się za granicą w ramach projektu „Książka w podróży” polskich blogerów podróżniczych jest znacznie więcej.
 

Agnieszka i Maciek - para blogerów pisząca na isawpictures.com, a na co dzień mieszkająca w Londynie zechciała podzielić się polskojęzyczną literaturą na świecie. Na pomysł wpadli podczas 3-miesięcznej podróży po Azji. - Uderzył nas brak polskich książek na półkach hosteli i w kawiarniach. Same angielskie, niemieckie francuskie, polskich było jak na lekarstwo. Bardzo chcieliśmy to zmienić. Wiedzieliśmy jednak, że sami nie damy rady zawieźć polskich książek wszędzie tam, gdzie byśmy chcieli. Postanowiliśmy więc działać wspólnie z grupą polskich blogerów. Reakcja środowiska przeszła nasze oczekiwania - mówi Agnieszka. Po niespełna dwóch miesiącach, z kilku blogów biorących udział w akcji, zrobiło się ich prawie 40. Kolejni blogerzy wciąż dołączają, zabierając ze sobą książki w świat, aby tam je „uwolnić” zgodnie z ideą bookcrossing-u.

Blogerom chodzi o to, aby polskim podróżnikom i turystom dostęp do literatury w języku polskim za granicami kraju. A tych podróżujących po Polsce zachęcić do sięgnięcia po książkę na urlopie. Niektóre książki pochodzą z półek blogerów, inne zostały przekazane przez wydawnictwa:, które włączyły się w projekt: Bezdroża, Muza i Bernardynium.


„Podróżujące książki” wyróżniają się charakterystyczną naklejką i osobistą dedykacją od blogera. Organizatorzy zachęcają podróżników, którym udało się jedną z nich odnaleźć, do podzielenia się swoją i książki historią. Pamiętaj, jeśli znajdziesz jedną z książek w podróży, możesz napisać do autora dedykacji o tym, co robisz w danym miejscu, jak się tam znalazłeś, oraz co myślisz o książce - zachęcają blogerzy.

Wszyscy zainteresowani projektem, udziałem w akcji oraz losami podróżujących książek mogą zajrzeć na stronę www.ksiazkawpodrozy.com.

/ kan / 2014-12-10

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA