Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak spędzić aktywnie lato w mieście?

Jak spędzić aktywnie lato w mieście?

Pomysłów na spędzenie letniego czasu w Warszawie jest mnóstwo. Można zaplanować zwiedzanie ciekawych zakątków na rowerze, grać w siatkówkę plażową, a nawet uprawiać sporty wodne. Ponadto warto również wybrać się do parku linowego, na jogę lub na jeden z odkrytych basenów.
 

Lato w Warszawie

Stolica jest jedną z ciekawszych destynacji na wakacyjny relaks dla miłośników odpoczynku w otoczeniu wielkiej metropolii. Do dyspozycji są przede wszystkim nadwiślańskie plaże, od lat będące największą atrakcją w czasie wakacji. Osoby spoza Warszawy przed przyjazdem muszą zarezerwować nocleg. Najlepiej zdecydować się na miejsce blisko centrum, dzięki temu wszędzie będzie blisko. Komfortowy apartament np. z oferty na stronie https://www.warsaw4you.com/, w którym można wypocząć po emocjonującym dniu z pewnością będzie doskonałym wyborem.

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Do najpopularniejszych stołecznych plaż należą: Poniatówka, plaża na płycie Desantu i plaża praska. Na każdej z nich istnieje możliwość wypożyczenia leżaka a nawet maty do jogi. Są również boiska do siatkówki plażowej i stacje Veturilo (rowerów miejskich). Dodatkowo na Poniatówce można wypożyczyć tandem (koszt to: 80 zł za cały dzień, 18 zł za godzinę)

Ponadto do dyspozycji są również: plaża Saska Kępa, plaża Żoliborz, plaża na Zawadach, plaża nad Jeziorkiem Czerniakowskim (Sadyba), plaża na Utracie (Targówek), plaża przy Koziej Górce (Grochów) oraz plaża nad Jeziorkiem Powsińskim.

Miłośnicy kąpieli mogą również wybrać się do jednego z odkrytych basenów:

  • w Parku Szczęśliwickim,
  • przy ul. Wał Miedzeszyński 407,
  • w Parku Kultury w Powsinie,
  • przy ul. Inflanckiej 8,
  • w Parku Moczydło.

Cena biletu wstępu to około 10-25 złotych za osobę.

Joga, park linowy i wakacje na rowerze

W każdą niedzielę na Plażówce przy ul. Dzieci Warszawy 24 odbywają się darmowe zajęcia z jogi i zumby na świeżym powietrzu. Może w nich brać udział każdy bez względu na stopień zaawansowania w danej dziedzinie czy sprawność fizyczną. Mnóstwo wrażeń z pewnością zapewni także wizyta w parku linowym. Jedno z takich miejsc jest ulokowane nad Wisłą, a dokładnie przy ul. Wybrzeże Helskie 1/5.

Jednoślad jest zdecydowanie najlepszym środkiem lokomocji w upalne dni. Wycieczki rowerowe to nie tylko doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale też możliwość poznania miasta i eksploracji brzegów Wisły. Można zwiedzić Pragę, praskie murale i urokliwe kapliczki, wybrać się na nocną wycieczkę Traktem Królewskim lub przejechać oba brzegi Wisły. W ostatnim przypadku najlepiej zdecydować się na jeden z wytyczonych szlaków:

  • Szlak Słoneczny o długości 8,5 km wiodący prawym brzegiem Wisły obok takich lokalizacji, jak: most Gdański, Wybrzeże Puckie, al. Solidarności, Wał Miedzeszyński, al. Stanów Zjednoczonych, warszawskie ZOO oraz Stadion Narodowy.
  • Ścieżka Nadwiślańska (Bulwarowa) wynosząca około 30 km, wzdłuż lewego brzegu Wisły. Biegnie m.in. obok: Wisłostrady, Starego Miasta oraz Centrum Nauki Kopernik.
/ redakcja /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA