Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Czartery jachtów Chorwacja

Czartery jachtów Chorwacja

Liczba upalnych dni w Polsce nie rozpieszcza, szczególnie jeżeli jest się miłośnikiem wygrzewania się w słoneczku. Cały rok sumiennie pracujesz, wywiązujesz się z obowiązków, znosisz stresy. W końcu następuje ten dzień, w którym rano otwierasz oczy i w głowie masz tylko jedną myśl: wakacje. Najlepiej w jakimś pięknym, gorącym kraju, gdzie chmura nie zasłoni słońca, a woda będzie krystaliczna i ciepła.... No i oczywiście w dobrej cenie, żeby takie wczasy nie zrujnowały doszczętnie budżetu. Nie za duże wymagania? A skąd! Obierzcie kierunek Chorwacja i w drogę!
 

Dlaczego właśnie Chorwacja - popularne kierunki na wakacje?

Przede wszystkim ze względu na odległość. Z południowych części Polski dystans wynosi około 1000km. Drogę szybko i sprawnie pokonasz autokarem albo własnym samochodem. Jednak najważniejszym argumentem przemawiającym za wakacjami w tym kraju są malownicze widoki i liczne atrakcje turystyczne. Form spędzenia wczasów w Chorwacji jest wiele. W zależności od Twoich upodobań możesz przez całe dnie wylegiwać się leniwie na plaży, skorzystać z oferty wycieczek zorganizowanych i poznawać niezwykłą historię starożytnych miast, albo indywidualnie zgłębiać tajemnice i zakątki chorwackich miasteczek. Można też podejść do tematu zupełnie inaczej...

Raj dla żeglarzy, czartery i rejsy w Chorwacji

Chorwacja to kraj, którego linia brzegowa wynosi ponad 6 000 km - rzecz jasna wliczając w to wyspy, które stanowią większą jej część. Powierzchnia morska Chorwacji wynosi 31 479 km2, a powierzchnia lądowa to zaledwie 56 594 km2. Setki bezludnych wysepek, na których można beztrosko spędzić wspaniałe chwile, kameralne zatoczki, z dala od zgiełku dużych plaż i miast. Można poczytać ulubioną książkę, popływać w wodzie czystej jak kryształ, po prostu się zrelaksować. Do tego dodajmy zapierające dech w piersiach widoki, tu i ówdzie porozrzucane skałki i rafy. Brzmi jak wypoczynek idealny. Tylko jak dostać się na jedną z 557 niezamieszkałych wysp? Przepłynąć!

Wakacje z Rainbow Tours - zobacz ofertę wycieczek >>

Wody Chorwacji są uważane za jedne z bardziej przyjaznych, nawet dla początkujących adeptów morskiej żeglugi. Nowicjuszom zaleca się poznanie wód Adriatyku w czerwcu lub we wrześniu, kiedy wiatry są sprzyjające, a ruch w marinach znacznie mniejszy. Jak zabrać się do zaplanowania wakacji na wodzie?

Jacht wyczarterowany w Chorwacji

Oczywiście łódź najlepiej wypożyczyć. Czarter jachtu w Chorwacji jest prostszy niż myślisz. Bez większych problemów znajdziesz oferty polskich firm, biur podróży pośredniczących w wyczarterowaniu jachtów. Wystarczy zdecydować się na najkorzystniejszą propozycję, wybrać model jachtu, port z którego chcesz wyruszyć... i gotowe. Wybór jachtu do czarteru jest naprawdę spory. W większości przypadków możliwy jest czarter jachtów z kompleksowym wyposażeniem, komfortowych, z różną liczbą koi.

Zazwyczaj za czarter jachtu w Chorwacji można zapłacić 50% kwoty w chwili rezerwacji, a pozostałą część na około miesiąc przed planowanym rejsem. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by zarządzać jachtem lub po prostu chcesz odpocząć nie martwiąc się o nic, to istnieje możliwość wynajęcia doświadczonego skippera. Taką opcję ma w swojej ofercie większość pośredników, ale też skippera możecie wynająć na miejscu. Koszt jego wynagrodzenia to około 150 zł dziennie, plus wyżywienie.

Kiedy już dokonasz wszelkich formalności związanych z czarterem jachtu, Chorwacja i jej czarujące wybrzeża stoją przed tobą otworem. Wczasy na jachcie dają pełną swobodę działania. To od Ciebie zależy czy w danym dniu chcesz zaszyć się na cichej wyspie czy może spędzić wieczór w tętniącym życiem porcie. Możesz też skorzystać z możliwości sportów wodnych. Adriatyk to raj dla nurków, podwodne krainy zachwycają swoją fauną i florą, a krystalicznie czysta woda umożliwia podziwianie podwodnych cudów.

Jacht w Chorwacji

Wyczarterowanie jachtu w Chorwacji to także doskonały sposób na zwiedzenie przybrzeżnych miejscowości. Wystarczy zacumować w marinie i ruszać na odkrywanie tego niesamowitego kraju. A jest co zwiedzać! Każde z portowych miast ma swój niepowtarzalny klimat. Warto poświęcić dzień na zwiedzanie Dubrownika. To leżące w południowej Dalmacji miasto słynie ze swojej zabytkowej starówki, obfitującej w baszty, mury obronne, antyczne budowle.

A kiedy już zwiedzicie miasta i zapragniecie totalnej ciszy odpocząć, wystarczy że wrócicie na jacht i wyruszycie na spokojne wody Adriatyku. Ahoj!

Partnerem artykułu jest: Biuro Podróży GlobTourist

/ FrWh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA