Oferty dnia

Bułgaria - Złote Piaski - relacja z wakacji

Zdjecie - Bułgaria - Złote Piaski

W Bułgarii byłam po raz pierwszy, co więcej, był to obóz braci studenckiej. Jednak oprócz błogiego lenistwa na Złotych Piaskach oraz całonocnych zabaw w lokalnych klubach, nie byłabym sobą gdybym nie pojeździła co nie co po okolicy.

Same Złote Piaski to miejscowość typowo turystyczna, wypełniona hotelami, punktami gastronomicznymi i wszelkimi formami usług, jakich tylko klient może zapragnąć. Znajdują się tam zarówno kule do „wystrzału” w powietrze, możliwość sfotografowania z egzotycznymi zwierzętami jak i w strojach z wcześniejszych epok. Jeśli ktoś szuka spokoju, ciszy, kameralnej atmosfery oraz chce poznać zwyczajne życie mieszkańców - tę miejscowość stanowczo odradzam. Jeśli jednak celem jest połączenie odpoczynku i zabawy, Złote Piaski są do tego wręcz stworzone. Jak dla mnie całej tej otoczki dla turysty było aż nadto więc wszelkie wycieczki po okolicy realizowałam samodzielnie. Lokalna komunikacja kursuje regularnie, punktualnie, bilety kupuje się u specjalnie do tego wyznaczonej osoby.

Jak to zwykle bywa, warto się targować, zwłaszcza z taksówkarzami w Warnie jeśli chcemy dojechać do mauzoleum. Jeep Safari to naprawdę świetna sprawa, nawet mimo że kierowcy kompletnie nie mówią i nie rozumieją języka angielskiego.

Osobiście nie polecam organizowanych wieczorów bułgarskich. Owszem, jest to możliwość do skosztowania specjałów lokalnej kuchni, ale moim zdaniem, jest to największy plus całego wydarzenia. Wśród pokazów doliczyłam się zaledwie 3 tańców stricte regionalnych, zaś cała reszta to mieszanka wielokulturowa, włącznie z połykaczami ognia czy klaunami. Ocena zależy od subiektywnego podejścia.
Cały pobyt w rejonie Morza Czarnego zaliczam do udanych.

Szukasz wycieczki? Zobacz nasze propozycje wakacji w Bułgarii:
Co warto zwiedzić?

  • Monastyr Aładża z XII w. założony przez mnichów hezychastów; wykorzystali naturalne groty skalne, w których urządzili zarówno pomieszczenia sypialne,kuchnię,kaplicę jak i kostnicę, w niektórych miejscach można zauważyć na ścianach pozostałości dawnych fresków
  • Warna - trzecie pod względem wielkości miasto w Bułgarii; na pewno warto zwiedzić mauzoleum Władysława Warneńczyka (usytuowane jest na obrzeżach miasta) upamiętniające słynną bitwę z 1444 roku, warto przespacerować się Bulwarem Nadmorskim (jest znakomicie utrzymany), zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej; Cerkwie katedralna Wniebowzięcia Matki Boskiej, odwiedzić starówkę, delfinarium (godne polecenia dla rodzin z dziećmi)
  • Półwysep Kaliakra (zachowały się tam ruiny twierdzy i osady z czasów trackich)
  • Bałczik - ogród botaniczny oraz letnia rezydencja królowej Marii
  • udział w Jeep Safari - świetna zabawa
  • Aquapark w okolicy Złotych Piasków

Porady i ważne informacje

  • euro na lewy najlepiej wymieniać w „żółtych” kantorach, mają one korzystniejszy przelicznik niż „czerwone”, w których zdarzały się też próby oszustwa
  • Bułgaria słynie z Doliny Róż w związku z czym wszędzie można nabyć kosmetyki na bazie olejków różanych (polecam)

Autor: ness277 / 2012.08
Komentarze:
Brak komentarzy.