Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Społeczność » Spotkania » Relacja

2011-03-15 14:46:09

XIV pokaz slajdów - WENEZUELA - styczeń 2011

Pod koniec stycznia spotkaliśmy się już po raz XIV, tym razem przy okazji prezentacji slajdów z wyprawy do Wenezueli. Naszym prelegentem po raz pierwszy był Michał Domański - wydawca magazynu All Inclusive, który przez ponad rok czasu mieszkał w Wenezueli.

Pokaz trwał standardowo ponad 2 godziny, z kilkunastominutową przerwą w środku. Miłym faktem było to, iż po raz kolejny cała sala w klubokawiarni Grawitacja, w której organizujemy slajdowiska, została wypełniona praktycznie do ostatniego miejsca, aż mieliśmy trudności z dokładnym policzeniem liczby uczestników :)

Oprócz wielu bardzo ciekawych zdjęć, Michał opowiedział bardzo dużo ciekawych anegdot o Wenezueli, czego dowiedzieliśmy się?

Wenezuela to Kraj, który większości Polaków kojarzy się jedynie z kontrowersyjnym, antyamerykańskim prezydentem Hugo Chavezem i wielkimi złożami ropy naftowej, jest tak naprawdę miejscem zapierających dech w piersiach krajobrazów, prawdziwą perłą Ameryki Południowej. W Wenezueli znajdziemy m.in. wspaniałe wybrzeża Morza Karaibskiego z licznymi piaszczystymi plażami, rajskie wyspy (Margaritę, Coche, Los Roques), tropikalne lasy, malownicze szczyty Andów pokryte wiecznym śniegiem, tajemnicze, ogromne tepuyes (góry stołowe), pachnące hacjendy kakao, potężne rzeki otoczone dziewiczą dżunglą (na czele ze słynną Orinoko i jej dopływem Caroní) czy najwyższy wodospad świata – Salto Ángel, mający ok. 1000 m wysokości! Do tego wszystkiego należy dodać pogodnych, otwartych, gościnnych, prawie zawsze uśmiechniętych mieszkańców oraz – co najistotniejsze dla podróżników płci męskiej – piękne kobiety… Nic więc dziwnego, że w Wenezueli można się po prostu zakochać!

Organizowane przez nas slajdowiska odbywają się w sali dla palących, jednak po pokazie otrzymaliśmy głosy aby w trakcie nie palić na sali. Wychodząc na przeciw tym sygnałom, na kolejnych pokazach slajdów będziemy prosili o nie palenie na sali w trakcie. Palacze, zawsze będą mogli wyjść na „dymka” w przerwie.

W lutym mieliśmy przerwę w slajdowiskach, zapraszamy jednak już 26 marca 2011 na kolejne – tym razem udamy się w podróż samochodem po Hiszpanii.

Slajdowisko odbyło się pod patronatem:
Biuro Wypraw do Afryki - MK Adventure (www.mkadventure.pl)
Imprezy Podróżnicze (www.imprezypodroznicze.pl)

Oto kilka zdjęć z pokazu:


/ Redakcja travelmaniacy.pl /

Komentarze:


Ta relacja nie posiada jeszcze komentarzy.


Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.


Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.