Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Społeczność » Spotkania » Relacja

2010-11-04 13:54:36

XI pokaz slajdów - ETIOPIA - październik 2010

Po wakacyjnej przerwie, która trochę się nam przedłużyła powróciliśmy do organizacji pokazów slajdów. XI edycja przyniosła ze sobą jedną dużą zmianę - mianowicie pokaz po raz pierwszy odbył się w nowym miejscu - Klubokawiarni Grawitacja, przy ul. Browarnej 6 w Warszawie.

Ze względu na zmianę lokalizacji oraz faktu iż pokaz był organizowany w niezbyt sprzyjającym tego typu imprezom terminie (30 październik - na dwa dni przed dniem Wszystkich Świętych) mieliśmy pewne obawy jeśli chodzi o frekwencję. Jednak szybko okazało się, że wybór miejsca okazał się trafny, a publiczność dopisała.

Tak więc 30 października o godzinie 18 z minutami rozpoczął się pokaz zdjęć z Etiopii. Prelegentem był Krzysztof Lipiński, którego wielu z Was na pewno kojarzy z pokazu zdjęć z Kenii organizowanego przez nas w kwietniu. Krzysiek jak zwykle pokaz przygotował perfekcyjnie a zdjęcia z tego bardzo ciekawego kraju robiły duże wrażenie.

Oto plan pokazu:

  • ze stolicy Etiopii wyruszyliśmy na północ, gdzie klucząc w labiryntach skalnych kościołów sprzed około tysiąca lat, odkryliśmy początki chrześcijaństwa.
  • z historycznej części Etiopii udaliśmy się na wschód, praktycznie pod samą granicę z Somalią i Dżibuti.
  • zwiedziliśmy starożytny sułtanat Hararu, miasto które do dnia dzisiejszego utrzymało pełną autonomię.
  • po zapadnięciu ciemności, poza murami miasta, uczestniczyliśmy w rytualnym karmieniu dzikich hien - jedynym takim widowisku na świecie.
  • pełni wrażeń udaliśmy się w długą podróż na południe, do doliny rzeki Omo. Tereny te zamieszkują plemiona, zaliczane do ostatnich dzikich plemion na świecie.
Prezentacji towarzyszyła oryginalna etiopska muzyka oraz komentarze i anegdoty Krzyśka. Warto wspomnieć, że pokaz nie odbyłby się w takiej formie, gdyby nie współpraca z Biurem Wypraw do Afryki MK Adventure.

Po raz pierwszy na naszych pokazach, przygotowaliśmy prezenty - wśród uczestników rozlosowaliśmy 10 egzemplarzy magazynu turystycznego ALL INCLUSIVE.

Oto kilka zdjęć wykonanych podczas pokazu:


/ Redakcja travelmaniacy.pl /

Komentarze:


Ta relacja nie posiada jeszcze komentarzy.


Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.


Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.