Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Społeczność » Spotkania » Relacja

2010-03-04 18:34:09

VIII spotkanie Travelmaniaków - MAROKO - luty 2010

Ósme spotkanie Travelmaników różniło się trochę od poprzednich i rozpoczęło dwie godziny wcześniej. A to ze względu na nasze premierowe spotkanie w ramach „Szkółki fotograficznej”, którego pomysłodawcą jest Piotrek Lorenc (plorenc). Piotrek starał się wytłumaczyć uczestnikom podstawowe pojęcia związane z fotografią oraz zasady działania aparatów cyfrowych jak i lustrzanek. Szkółka była dość spontaniczną inicjatywą, tak więc Piotrek działał bez wcześniejszego przygotowania, co nie zmienia faktu, że bardzo dobrze mu poszło. Jako że było to pierwsze spotkanie w ramach nauki o fotografii, wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i postaramy się, aby następne były jeszcze lepsze.

Około godziny 17:30 zaczęły przychodzić osoby na główne spotkanie, którego tematem przewodnim było Maroko. Prelegentem (tak jak na szkółce) był Piotrek Lorenc (plorenc), który pokazał ponad 230 zdjęć z objazdowej wycieczki po Maroku. Poruszaliśmy się szlakiem od Agadiru przez m.in. Casablankę, Rabat, Fez, Marakesz i skończyliśmy na Agadirze. W czasie półgodzinnej przerwy oraz po pokazie slajdów Piotr odpowiadał na pytania uczestników spotkania.

Oczywiście przez cały czas w tle słychać było marokańską muzykę, Piotrek puścił nawet odgłosy z placu Jemaa el Fna, oraz przywiózł olejek arganowy i maść z Maroka, które każdy mógł obejrzeć, powąchać lub... posmakować :)

Na spotkanie przybyło ponad 60 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 27 marca, a tematem przewodnim będzie Kenia.

Galeria zdjęć ze spotknia:


/ Redakcja travelmaniacy.pl /

Komentarze:


Ta relacja nie posiada jeszcze komentarzy.


Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.


Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.