Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Francja, Paryż - zamek Wersal - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika krakowianka.

Czerwiec 2009

Zwiedzanie należy rozpocząć od zamku. Jest kilka tras do wybrania, ale najciekawsza to: Apartamenty Karolewskie, Galeria Zwierciadlana, Salon Wenus i Galeria Obrazów. Ta trasa trwa ponad godzinę, zależy od indywidualnego zwiedzania i ilości zwiedzających. Bilet najlepiej jest zarezerwować wcześniej, bo w ten sposób unika się kolejek. I warto być na miejscu około 9 rano żeby wejść do zamku jak najwcześniej.

Po zwiedzeniu zamku czekają najwspanialsze ogrody królewskie, w których można spędzić nieskończoną ilość godzin! W ogrodach polecam zobaczyć: Oranżeria, Fontanna Smoka, Fontanna Neptuna, Ogrody Króla, Kolumnada (złożona z 36 kolumn na jońskim kole) no i oczywiście Wielki Kanał. Na Kanale można popływać łódkami, napić się w pobliskiej kafejce kawy, a najlepiej warto go przejść na około. Spacer zajmuje troszku czasu.

A jeszcze jak zostanie komuś sił, czasu i chęci polecam zajrzeć do Małego i Dużego Trianonu Marii Antoniny, gdzie bawiła się w pasterkę. Są tam ogrody, pałacyk z różowego marmuru i królewskie altanki. Milego zwiedzania.

Porady i ważne informacje

Do zamku z Paryża można dojechać kolejką podmiejską tzw. RER A wysiada się na końcowej stacji CHATEAU DE WERSAILLES. Bilet w obie strony około 13 euro. Od stacji do zamku jest bardzo proste dojście, wszędzie są tablice wskazujące zamek. UWAGA! za wszystko się płaci (wejście do zamku i wejście do ogrodów).Polecam zabrać ze sobą mały piknik, bo ceny są dosyć wygórowane w samym zamku i okolicy. Wszystko nastawione na turystów.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 28)