Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Albania » Breg
Breg

Albania - Breg

Breg - Breg to nic innego, jak Riwiera Albańska. Są dwa źródła mówiące o jej długości. Pierwsze, że zaczyna się w miejscowości Palasa, a kończy w Lukove. Druga natomiast rozciąga riwierę od Vlorë i półwysep Karaburun do Sarandë i wyspy Tongo. Niezależnie jednak od tego, co się oficjalnie zalicza, a co nie do Bregu, na całym tym obszarze można znaleźć miejsce do wypoczynku.

Na riwierze jest jedno większe miasto (jeśli się bierze pod uwagę pierwsze źródło) - Himara, ale jest też dużo małych miejscowości z pięknymi plażami. Miejsce na wypoczynek można więc wybrać spośród nich: np. Palasy, Dhermi, Pilur, Potam, Piqeras, Nivice, Bunec, Palermo czy Ilias. W miejscowościach bez problemu można znaleźć pensjonaty lub małe hoteliki, za to niewiele jest campingów. Ponieważ nad riwierą wznoszą się góry Llogara leżenie na plaży nie musi być jedyną rozrywką. W górach będących częścią parku narodowego można pochodzić i podziwiać piękne widoki.

Oprócz tego Breg jest dobrym miejscem do żeglowania, kajakowania, nurkowania czy lotów na paralotni. Ci, którzy chcą również trochę pozwiedzać mogą zajrzeć do jednego z kilku zamków znajdujących się na tym terenie (np. Porto Palermo malowniczo położony na wyspie) lub udać się do kanionu Gjipe nieopodal Palasy. Riwiera Albańska jest równie piękna, co wybrzeże w Grecji czy Chorwacji, a ma nad nimi niewątpliwą przewagę. Nie jest jeszcze tak zadeptana przez tłumy turystów, dlatego jest spokojniej, przyjemniej i taniej.

Galeria zdjęć - Albania (liczba zdjęć: 817)
Albania - Zdjęcie
Albania - Zdjęcie
Albania - Zdjęcie Butrint
Albania - Zdjęcie
Albania - Zdjęcie Góry Przeklęte
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.