Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Jordania
Jordania

Jordania - przewodnik

Królestwo Jordanii usytuowane jest pomiędzy Izraelem, Irakiem i Arabią Saudyjską. Kraj ten posiada ograniczony dostęp do morza, bowiem leży nad Zatoką Akaba nad Morzem Czerwonym. Według turystów to jedno z najbardziej spokojnych, bezpiecznych i przyjaznych państw arabskich, zwłaszcza dla gości z Europy.

Jordania jest relatywnie małym krajem o bardzo różnorodnym krajobrazie. Obok fascynujących miejsc, w których odcisnęła swoje piętno historia, słynie z pustynnych pałaców, ale także cieszy się reputacją bardzo nowoczesnego państwa, z dobrą infrastrukturą, kwitnącą gospodarką i bogatą sceną kulturalną. Nie brakuje tutaj hoteli pierwszej klasy, ekskluzywnych restauracji oraz centr handlowych. Stolicą Jordanii jest Amman.

Gdzie spędzić wakacje?

Jordania jest pełna charyzmatycznego uroku, zarówno w swojej scenerii jak i szczerej arabskiej gościnności. Najpopularniejszymi jednak miejscowościami turystycznymi są niewątpliwie Amman, czyli stolica Jordanii, Akaba oraz Jerash, uważany za największą atrakcję Jordanii.

Co warto zwiedzić

Jordania, jak żaden inny kraj, pozwala poczuć ogromne znaczenie historii. Podróżnicy odkryją tu dwa najsłynniejsze symbole Bliskiego Wschodu: wykute w skale, antyczne miasto Petra oraz zapierającą dech w piersiach scenerię Wadi Rum - jedna z najpiękniejszych na świecie pustyni. Warto także wybrać się na wycieczkę do rezerwatu przyrody - Dana oraz obowiązkowe nad wody Morza Martwego.

Najlepszą porą na zwiedzanie Jordanii jest wiosna lub jesień (aby uniknąć palącego słońca latem i mroźnych wiatrów zimą).

Czas lokalny: Plus jedna godzina w stosunku do czasu polskiego.
Czas przelotu: Warszawa - Amman ok. 6 godzin.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 476)
Jordania - Zdjęcie
Jordania - Zdjęcie
Jordania - Zdjęcie
Jordania - Zdjęcie  - Amman - ruiny z czasów rzymskich
Jordania - Zdjęcie  - Amman ruiny z czasów rzymskich
Relacje z wakacji
Jordania - Petra
Jordania - Petra   (Czerwiec 2010)
Jordania
Jordania   (Marzec 2009)
Jordania
Jordania   ( 2007)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.