Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2010-07-06 21:16:26

PAVULON

Re: Obróbka fotek

zdecydowanie pierwsze , przesadziłes z czerwienią

 

#17 2010-07-06 22:42:21

katerina

Re: Obróbka fotek

Zgadzam sie-pierwsza fotka jest bardziej naturalna niz druga:)

 

#18 2010-07-07 04:35:24

Valion

Re: Obróbka fotek

 

#19 2010-10-07 10:02:23

kangur

Re: Obróbka fotek

Ja, juz od 6 lat uzywam program Photoimpression. Dostalem go razem z pierwszym zakupionym aparatem cyfrowym a potem sciagnalem upgrate z internetu. Jak sie pozna wszystkie funkcje to jest calkiem ok. Wiem, ze programy nowsze, jak np Photoshop sa lepsze i musze sobie taki sprezentowac ale przeraza mnie troche mysl o poznawaniu nowego programu i uczeniu sie jak go uzywac.

 

#20 2010-10-07 10:09:40

kangur

Re: Obróbka fotek

Jeszcze jedno :mozna sobie sobie sciagnac Photoshopa na 3 miesiace za darmo- na probe. Zrobie to jak bede mial wiecej czasu i zobacze z czym to sie je. Pozdrawiam

 

#21 2010-10-07 12:23:50

plorenc

Re: Obróbka fotek

Programów jest całe mnóstwo ... ale chyba jednym z bardziej decydujących czynników wyboru jest to jak bardzo poważnie podchodzimy do tego tematu tj. obróbki zdjęć. W zależności bowiem od stopnia zaangażowania nie sięgamy tylko po jeden program - czasem mamy ich całe mnóstwo:
1. Picasa - zdecydowanie najprostszy program jeśli chodzi o przygotowanie zdjęć do prezentacji na WWW
2. CaptureOne - bardzo przydatny przy "wywoływaniu" RAW-ów
3. DxO Optics Pro - program za pomocą którego niwelujemy niedoskonałości poszczególnych aparatów i obiektywów (zawiera całą masę modułów korygujących pod konkretne body i konkretne obiektywy - na tej podstawie dokonuje szeregu automatycznych korekt dla wskazanego zdjęcia) - coś raczej dla bardzo zaawansowanych fotografów i tych co stawiają na wysoką jakość tworzonych zdjęć
4. Photoshop, GIMP - narzędzia o bardzo podobnym zakresie możliwości edycyjnych - różnice to cena (GIMP jest za darmo) i biblioteka filtrów (być może pominąłem jeszcze coś, ale z praktyki zauważyłem tylko takie różnice, nie robiłem żadnego poważnego porównania tych narzędzi)
5. Lightroom - ciekawe narzędzie do katalogowania i edycji zdjęć o możliwościach większych niż Picasa (polecam zaznajomienie się z nim bo używa go sporo fotografów)
6. Photomatix Pro - narzędzie przeznaczone wyłącznie do "wywoływania" zdjęć w technice HDR (trochę wyższa szkoła jazdy - bo nie każdy chce się w to bawić, ale pozory mylą - bo nie jest to bardzo skomplikowany program, bo przeznaczony wyłącznie do jednego celu) - na pewno najprostszy i dający najlepsze efekty spośród wszystkich możliwości (jak np. Photoshop - też to potrafi, ale jest to baaaardzo trudne do opanowania i pracochłonne)

To są programy w których miałem okazję obrabiać zdjęcia. Na pewno na rynku jest ich dużo więcej, ale te są albo najlepsze albo najbardziej popularne.
Daje się przy tym zauważyć pewną regułę - im program bardziej zaawansowany tym więcej można nim zrobić, aczkolwiek nie koniecznie najłatwiej smile ... ale na pewno nie da się takiego programu nauczyć w 5 minut (jak np. Picasa). W Photoshopie np. niektóre efekty można osiągnąć co najmniej na kilka różnych sposobów ... jedne są prostsze a inne bardziej precyzyjne ... to trochę jakby ktoś nam powiedział jak obsługiwać blender, gofrownicę, patelnię i wszystkie inne narzędzia kuchenne ... a potem kazał nam zrobić bigos ... Tak więc znajomość Photoshopa nie gwarantuje umiejętności zrobienia każdej korekty zdjęcia jaką jesteśmy sobie w stanie wyobrazić ... ale praktyka (i liczne tutoriale w internecie) z pewnością pomagają smile

 

#22 2011-04-08 19:04:53

Jurek

Re: Obróbka fotek

 

#23 2011-04-08 20:16:47

plorenc

Re: Obróbka fotek

Ostatnio co raz bardziej bym polegał Lightroom-a ... trochę ciężki na początku ale zdecydowanie najbardziej "dedykowany" dla fotografa na każdym stopniu zaawansowania. Jedyne czego w nim nie znalazłem to możliwości tworzenia HDR-ów.

a Picasa (tak jak napisałem) jest PROSTYM programem ... specjalnie nie użyłem słowa DOBRY ... bo niestety daleko mu do dedykowanych narzędzi ... niektóre funkcje w nim działają jakby "tylko w jednym kierunku" a narzędzia są mało precyzyjne ... a każda z tych operacji powoduje małą "sieczkę" w histogramie (wycinanie półtonów) co oznacza że jeśli myślicie o "poważniejszych" zastosowaniach tak przygotowanych fotografii to trzeba się zastanowić nad równie poważniejszymi narzędziami smile

ale przyznaję się bez bicia że całkiem niedawno sam mocno używałem Picasa do publikacji zdjęć choćby w TM

teraz bardziej polecałbym Lightrooma ... nawet bardziej niż Photoshopa (chyba że chcemy się pobawić w "kreację" nowych obrazów a nie czystą korektę niedoskonałości "momentu tworzenia")

 

#24 2011-04-09 07:38:19

Jurek

Re: Obróbka fotek

 

#25 2011-04-09 15:32:22

maciekart

Re: Obróbka fotek

Ja używam PhotoScape i jest ok... nie ma za dużo opcji bo jest dla amatorów ale może być big_smile

 

#26 2011-04-10 11:31:30

Kasia6555

Re: Obróbka fotek

Bardzo nie lubię obrabiac zdjęć i nie mam czasu się w to bawić......wydaje mi się ,że takie własnie zdjęcia są bardziej naturalne i bardziej odzwierciedlają rzeczywistość......no chyba ,że ktoś jest profesionalistą .....

 

#27 2011-04-10 19:18:40

krakowianka

Re: Obróbka fotek

Masz racje Kasia. Ja tez nie lubie obrabiac zdjec. Stwierdzam,ze to zajmuje ful czasu. Poza tym na dzisiejszych aparatach mozna zrobic tyle zdjec,ze zawsze jakies jedno bedzie ladne.

 

#28 2011-04-10 20:30:44

piea

Re: Obróbka fotek

Kasia6555, krakowianka, dzięki dziewczyny za Wasze wypowiedzi, absolutnie się podpisuję pod tym, co napisałyście! A już myślałam, ze tylko ja nie obrabiam w ogóle zdjęć.....smile

 

#29 2011-04-10 20:49:18

lagatta

Re: Obróbka fotek

Ja również się w to nie bawię  smile

 

#30 2011-04-10 21:09:21

Jurek

Re: Obróbka fotek

Ostatnio edytowany przez Jurek (2011-04-10 21:11:17)

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh