Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-11-10 13:54:01

lucija

Czy warto porozumiewać się po chorwacku?

Chorwaci lubią i szanują Polaków toteż bardzo sympatycznie reagują kiedy polscy turyści próbują porozumiewać się w ich narodowym języku. Wówczas są jeszcze bardziej uprzejmi i rewanżują się przyjaźnią, dając swoim gościom więcej, niż by im się należało. Jeśli chcesz się zaprzyjaźnić z Chorwatami po prostu naucz się mówić w ich języku. Mieszkałam w Chorwacji 18 lat i wiem jak to w praktyce wygląda. Mogę Wam w pomóc w nauczeniu się tego języka. Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące komunikowania się z Chorwatami.
Jestem autorką słownika jęz. chorwackiego i rozmówek, doświadczonym lektorem oraz tłumaczem przysięgłym jęz. chorwackiego. Mieszkam w Warszawie ale kontaktuję się również za pomocą SKYPE.
Proszę pisać: lucja@chorwacki.com.pl

 

#2 2011-01-30 17:41:28

aknolinka

Re: Czy warto porozumiewać się po chorwacku?

Jeśli wykazuje się chęć porozumiewania po chorwacku, Chorwaci w tym pomagają. Będąc w pizzerii nie miałam pojęcia, co oznacza "luk". Przemiły kelner kazał chwilkę zaczekać i przyniósł mi na ręku kawałek... cebuli smile Na całe życie zapamiętam to słówko.

 

#3 2011-01-30 22:37:29

Fresh

Re: Czy warto porozumiewać się po chorwacku?

Rzeczywiście Chorwaci doceniają jak próbuje się rozmawiać po Chorwacku smile

 

#4 2011-03-31 17:12:21

mar2403

Re: Czy warto porozumiewać się po chorwacku?

Oczywiscie znajomosc jezykow nigdy nikomu nie zaszkodzila wiec zawsze warto sie uczyc. Podczas naszego pobytu na Chorwacji bez problemu porozumiewalismy sie po angielsku.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh