Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-03-19 23:19:09

texarkana

Francja - co jest NAJ?

Może pojadę latem do Francji, własnym samochodem. Wyłączając Paryż i okolice, które trochę już znam, co jest waszym zdaniem NAJ (-piękniejsze, -ciekawsze, -bardziej unikalne, -bardziej warte zobaczenia)? Lubię góry, przyrodę, spływy rzekami, architekturę, małe klimatyczne miasteczka i wspaniałe pałace, zamki, kościoły... krótko mówiąc cieszy mnie wszystko.
Ja sama NAJ-bardziej chcę zobaczyć pola lawendy na południu.
A Wy co polecacie?

 

#2 2011-03-19 23:46:37

piea

Re: Francja - co jest NAJ?

No...no..., Agatko, to dłuuuuugi urlop cię czeka.... w zasadzie Francja cała jest piękna...to, co się zobaczy  zależy od ilości głównie czasu (no i kaski też).
Od Alzacji, Szampanii przez Normandię, Bretanię i na południe do Langwedocji, Prowansji.... a powrót lazurowym wybrzeżem....
eh! się rozmarzyłam....
PS. Pamiętaj że lawenda kwitnie  koniec w lipcu i na  początku sierpnia:)

 

#3 2011-03-20 14:41:07

krakowianka

Re: Francja - co jest NAJ?

W Normandii polecam Etretat ( zobacz zdjecia w mojej galeri) i Mont Saint Michel ( opactwo sw. Michala na wyspie,slynie rowniez z odplywow i przyplywow morza) Megality w Carnac ( bloki granitu ulozone w zagadkowe wzory ).

Region Masyw Centralny polecam slynna Vulcania - Monts Domes ( pasmo wygaslych wulkanow na odcinku 30 km )

Poludnie Francji,jesli tam zawitasz wdepnij do Antibes ( urocze miasteczko ze slynnym muzeum Picassa )

Eze miasteczko polozone na wierzcholku 400metrowym wzgorzu

Vallauris sliczne miasteczko przemyslu ceramicznego

Monaco Ogrod Botaniczny z kolekcja kaktusow,jest uwazany za najpiekniejszy w Europie. Miesci sie rowniez Muzeum Antropologiczne; To cos dla Ciebie bo ty kochasz parki,tak jak ja. Bylam w nim kilka razy jest piekny.

Grasse lezace wsrod wzgorz i otoczone polami lawendy. Osrodek przemyslu perfumeryjnego.

Musisz cos poczytac na temat. Ja polecilam Ci te miejsca ktore znam i zawsze do nich zabieram znajomych z Polski.

 

#4 2011-03-20 15:27:42

texarkana

Re: Francja - co jest NAJ?

Dzięki Wam! Już mam od czego zacząć. Jadę na 4 tygodnie (w sumie z dojazdem) od połowy lipca do połowy sierpnia, więc lawenda się powinna pięknie zaniebieszczyć.

 

#5 2011-03-21 20:08:43

krakowianka

Re: Francja - co jest NAJ?

Czesc texakarana! Jak bedziesz kolo Paryza  zobacz koniecznie  park zamku Wersal.

Giverny - dom Moneta i jego przepiekny ogrod na styl japonski.

A na pd. Francji Wyspy Porquerolles.

Wez pod uwage,ze lipiec i sierpien to najdrozsze miesiace na poludniu.Jest tam gorace i tlum turystow. Skoro jedziesz od polowy lipca zacznij od poludnia a potem dalej. Od 15 lipca poludnie zaczyna byc zapelniane paryzanami. Dobrze byloby wyjechac tydzien wczesniej. Jak jeszcze masz pytania pisz.

 

#6 2011-03-21 20:33:32

texarkana

Re: Francja - co jest NAJ?

Na całą Francję sie nie porywamy. Południe (lawenda!), pewnie Masyw Centralny. Masz rację, Ci Paryżanie... Ale obawiam się, że inny termin urlopu nie wchodzi w grę. A na te wyspę to komunikacja jakaś jest?

 

#7 2011-03-21 21:35:26

krakowianka

Re: Francja - co jest NAJ?

Wyspa musicie jechac w kierunku Aix en Provence,Toulon potem Autostrada570 az do Hyères- D97 do Tour Fondue a tam na statek. Na poludnie koniecznie zobaczcie te miasteczka ktore Ci napisalam,plus te slynne Cannes i Nicea i Monaco. PIERWSZA NIEDZIELA MIESIACA W CALEJ FRANCJI JEST DARMOWA jesli chodzi o muzea( dla Ciebie to bedzie pierwsza niedziela sierpnia),moze skorzystacie. Pozdrawiam

 

#8 2011-03-21 23:55:32

texarkana

Re: Francja - co jest NAJ?

Dzieki, krakowianka, to cenne informacje!

 

#9 2011-04-11 21:06:03

maciekart

Re: Francja - co jest NAJ?

Paryż !!! kocham Paryż ;]

 

#10 2011-04-12 23:33:13

texarkana

Re: Francja - co jest NAJ?

ja też, ale już byłam

 

#11 2011-08-24 11:31:44

texarkana

Re: Francja - co jest NAJ?

No i - jak się rzekło - byłam prawie cały miesiąc we Francji! Teraz sama mogę odpowiedzieć na pytanie, co jest "naj" (aczkolwiek czas spędzałam głównie w Prowansji). Otóż "naj" jest sama Prowansja, ale również Alzacja (polecam szczególnie bajkowe miasteczko Riquewihr), alpejski masyw Vercors, słynny kanion Verdon i przełom rzeki Ardeche z perspektywy kajakowicza. Co do Prowansji, to bardziej szczegółowo: warto odwiedzić Rustrel (Prowansalskie Colorado) i Roussillon (samo miasteczko oraz Sciezke Ochry), klimatyczne średniowieczne miasteczka takie jak np. Gourdes czy Goult, Vaison-la-Romaine (tu super cześć średniowieczna i imponujące zabytki rzymskie), wreszcie Grasse z jego zakładami produkcji perfum i perfumowanych kosmetyków oraz fantastyczną starówką. Co do Lazurowego Wybrzeza to jak na mój gust jest zbyt zatłoczone, ale trzeba przyznać, że piękne, przynajmniej na odcinku Cannes - St. Raphael. Polecam szczególnie wycieczkę pieszą w nadmorskie góry - widoki wspaniałe.
To, co widziałam było zaledwie skrawkiem tego pięknego i przyjemnego kraju, dlatego zamierzam w kolejnych latach zwiedzić inne jego części. Może po prostu cała Francja jest NAJ? Tu i cudowna natura, i wspaniała kultura, i wspaniałe zabytki... w dodatku ludzie mili i jedzenie dobre, a zakwaterowanie wszystkich typów do wyboru, do koloru. Jedynym minusem w miesiącach letnich są tłumy ludzi wszędzie... ale co tu się dziwić? Wszyscy chcą mieć bajkowe wakacje!

 

#12 2011-08-24 19:14:41

krakowianka

Re: Francja - co jest NAJ?

texarkana bardzo ladnie opisalas co jest Naj...we Francji. To bardz,bardzo ciekawy kraj. Ja jeszcze nie bylam w tych stronach,ktore Ty zaliczylas w tym roku. Polecam goraco na przyszlosc Normandie. Ten region jest piekny i ful miejsc do zobaczenia.A co do tlumow ludzi to zawsze jest ich pelno. Francja jest krajem,ktory przyciaga turystow z calego swiata. Czesto zastanawialam sie ,,DLACZEGO''? I jak pytam ludzi,to odpowiadaja : klimat kazdego miasta,sery polaczone z winem i natura!!!

 

#13 2011-10-12 15:08:31

seba

Re: Francja - co jest NAJ?

w Paryżu wszystko jest godne polecenia każde miejsce jest wyjątkowe a mi się podoba każda uliczka
może poszukaj sobie w jakiś przewodnikach najpopularniejsze miejsca to tez zależy ile masz czas
ja byłam miesiąc i nadal czuje niedosyt

 

#14 2011-10-14 12:53:08

kasia_lublin

Re: Francja - co jest NAJ?

ja osobiście nie byłam jeszcze we Francji, ale jest to moim marzeniem. Ostatnio oglądałam zdjęcia mojej koleżanki która była w Kanionie Verdon - świetne!!

 

#15 2011-10-14 13:35:58

piea

Re: Francja - co jest NAJ?

Moim zdaniem Francja- to niesłychanie ciekawy i niezwykle różnorodny kraj!
I kulturowo 1 krajobrazowo!
Osobiście nie znam Francji za dobrze! 3 krótkie wizyty( Lazurowe Wybrz, Paryżi Sabaudia) to za mało aby móc powiedzieć, że zna się kraj, ale bardzo chętnie bym sie wybrała na taką wycieczkę dookoła Francji: France-Grand Tour!
( Francja jest  u nas mało popularna "wczasowo", bo ani nad m. śródziemnym, ani nad Atlantykiem ( bajkowe Biarritz!) nasze Biura podróży nie organizują wyjazdów! , jest tam znacznie mniejsza( na inną skalę) baza hotelowa! i stąd chyba nieznajomość tego kraju!
Jeździmy do Francji nie na letni wypoczynek stacjonarny - tylko na wyciecczki- ale głównie to  też tylko Paryż i Zamki nad Loarą, a inne cuda są nam mało znane!
Normandia, Bretania, Langwedocja, bajkowa Alzacja, Szampania, Burgundia, Gaskonia, Prowansja.....
Francja- ma  olbrzymi potencjał turystyczny! To potężna baza atrakcji- tylko trzeba chcieć ją odkryć!

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh