Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2010-07-29 12:34:32

lagatta

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

A ja i tak kocham nasze polskie morze  smile   mimo jego oczywistych wad.

 

#17 2010-07-30 15:49:15

myszka

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

A ja mam do morza ok 100 km a i tak kocham góry mimo że są ok 7 razy dalej:)

 

#18 2010-07-31 17:05:12

marcjol

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale dla większości ludzi (zwłaszcza gdy jest się małolatem) wyjazd nad morze to wakacyjna atrakcja, na którą czeka się cały rok... Jest jakaś taka dziwna aura na słowem "morze".  Czeka się cały rok by w końcu móc się zachwycić pięknym widokiem bezkresnej wody, uwalić się na ręczniku, spacerować po mokrym piachu... Swego czasu miało to jakąś magię..  Niestety dla mnie ów czar prysł, gdy z powodów osobistych zaczęłam się pojawiać w Gdyni średnio raz w miesiącu... sad

Oczywiście nie sposób nie zgodzić się z przedmówcami. Jedni powiedzą, że nie ma to jak nasze piękne morze. Inni, że za takie same pieniądze można wybyć gdzieś, gdzie na pewno będzie piękne słońce i ciepła woda. Zgadzam się z jednymi i drugimi, ale pozwolę sobie wymienić trzy rzeczy, którymi morze mnie zaskoczyło...


1. Klimat poza sezonem - latem wspaniała morska bryza, dzięki której upał nie dokucza, ale zimą... DRAMAT! Przeraźliwy ziąb, chłód przenikający do szpiku kości.... BBBrrr.... Zdecydowanie wolę -30 w Warszawie niż -15 nad morzem!!! I te sztormy na jesieni... Wygląda to pięknie, ale tylko zza okna ciepłego domu...

2. Zamarznięte morze - czy ktoś z Was to widział? W styczniu tego roku, gdy minusowa temperatura utrzymywała się dość długo, część Zatoki Puckiej zamarzła.... Ludzie jeździli na łyżwach po morzu! Nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego, a było to fantastyczne doświadczenie!!!

3. Pływające kry - gdy przyszła delikatna odwilż zamarznięte brzegi morza stały się ruchome... Ogromne tafle lodu unoszone na falach... Coś pięknego!!! ^^

Jak widać Morze Bałtyckie morze urzekać nie tylko latem...

 

#19 2010-08-10 21:28:40

nikifor217

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

 

#20 2010-09-13 13:43:52

waxy

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Ja jestem fanką Morza Bałtyckiego. W Polsce jest wiele pięknych plaż , które dorównują innym zagranicznym. Między innymi ciekawym miejscem są Dąbki to  świetne miejsce na wakacje dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Dużo biur takich jak np. ok-tours ma ciekawe oferty, które są tańsze niż wyjazdy do innych państw.

 

#21 2010-09-27 18:48:57

kiara

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

mieszkam nad morzem, i rzeczywiście ceny w sezonie potrafia powalic z nóg sad
najlepiej jest wypoczywac w małych miejscowościach, gdzie nie ma przeludnienia na plażach

 

#22 2010-11-28 21:52:50

Madzia

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Polskie morze jest piękne i blisko. Tanie chyba że rozbijasz się po hotelach.

 

#23 2011-01-28 11:24:49

TrzyKafki_pl

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Nie tylko hotelach,coraz częściej w kwaterach prywatnych ceny w sezonie potrafią być naprawdę wysokie. I nie każdy am blisko nad polskie morze,niektórzy muszą pokonać setki km.

 

#24 2011-01-28 14:32:29

mareczek

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Jeżdżę od bardzo dawna do Mrzeżyna. Przyznam że ceny bywają różne. Za to znaleźliśmy z żoną uroczy ośrodek Geovity, gdzie ceny wcale nie są wygórowane

 

#25 2011-02-02 13:20:44

Julka88

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Uważam,że polskie morze jest najpiękniejsze wiosną i jesienią. Ale latem kiedy jest brzydka pogoda, można przecież zwiedzać okolice! Mamy w Polsce tyle pięknych miejsc, których nie doceniamy! Parki narodowe i krajobrazowe, Wyspa Sobieszewska, Półwysep Helski, pełno muzeów, a do tego  świetne imprezy w Sopocie, piękna starówka w Gdańsku czy zamek w Malborku. I wcale w Polsce nie jest drogo. Sama jestem studentką i zawsze wynajduje tzw. opcje ekonomiczne i się udaje:) Wam też to polecam.

 

#26 2011-02-04 10:26:15

kangur

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Uwielbiam wspaniala wakacyjna atmosfere nad polskim morzem, piekne nadmorskie okolice i pyszne swierze ryby. Nie lubie, natomiast, tloku na plazach.

 

#27 2011-02-04 21:14:46

nikifor217

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Polskie morze jest kapryśne, nieprzewidywalne i chyba najpiękniejsze przed i po sezonie.
Mimo, że jeżdżę tam od wielu lat - w różnych porach roku - pogoda zawsze mnie zaskakuje. Można trafić na upalny dzień pod koniec kwietnia i na mgłę przez cały dzień (przy wysokiej temperaturze powietrza +25 stopni) na początku lipca.
Można wygrzewać sie na słońcu pod koniec marca - niektórzy twierdzą, że marcowe słońce jest najzdrowsze.
Co roku jest inny zestaw chmur, inne światło inny zapach wody. Zmienne światło słoneczne zmienia kolor wody piasku roślinności.
Pamiętam taki jeden wrześniowy dzień kiedy błękit nieba zmienił się w ultramarynę złamaną kroplą brązu. widok ten był naprawdę niezapomniany. Coś takiego widziałam tylko raz mimo, że od tamtego czasu odwiedzałam Bałtyk wielokrotnie w tej samej porze roku.
Moją ulubioną jest plaża w Świnoujściu, która swoją szerokością powala na kolana. Tutaj wspaniale można spacerować o każdej porze roku a szum wiatru potrafi wywiać z głowy wszystkie codzienne troski i niepokoje. Letnia ciepła bryza zachwyca swoja delikatnością i świeżością. No tak, o polskim morzu można tak bez końca......

 

#28 2011-02-05 13:03:31

maciekart

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Polskie morze ma coś w sobie bo jednak nad nie jeździmy smile Ja osobiście nie byłem nam morzem ( polskim ) już 7 lat a mam rodzinę w Sopocie i mógł bym jechać . Myślę że w przeciągu paru lat się wybiorę , chociaż osobiście wole cieplejsze i dalsze klimaty smile

 

#29 2011-02-07 12:39:46

Julka88

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Słuchajcie, jak już tak mówimy o polskim morzu, to słyszałam, że w okolicach Trójmiasta jest wyciąg narciarski ( w Przywidzynie? ), wiecie coś może o nim? Byłam kiedyś w Wieżycy koło Kościerzyny i było naprawdę fajnie, ale zastanawia mnie czy jest coś bliżej Gdańska?

 

#30 2011-02-08 00:48:20

texarkana

Re: Polskie morze.... ZA i PRZECIW

Ja nad morzem sie trochę nudzę, wolę zwiedzanie, wędrówki, góry, spływy kajakowe. Ale moja rodzina uwielbia nasz Bałtyk. Jeżdżą własciwie jeszcze przed sezonem, pod koniec czerwca, gdy sie tylko zaczną wakacje. Wtedy jeszcze nie ma takiego tłoku. Wracaja opaleni, zapiaszczeni i zachwyceni. Ich ulubione miejsce to Kąty Rybackie, mieszkają w ośrodku prawie nad samym morzem.

Moim zdaniem najpiękniej jest na Wybrzeżu Środkowym. Uwielbiam okolice Łeby, a zwłaszcza Słowiński Park Narodowy. Wydmy Czołpińskie, Łącka Góra, leśne zakątki - prześlicznie i fotogenicznie.
Super też jest (tzn. było, 10 lat temu) na Wolinie - oczywiście najbardziej podobał mi się Woliński PN.
Przyjemne są klify w Rewalu/Pogorzelicy, jeździłam tam przez kilka lat i patrzyłam, jak morze nadgryza coraz bardziej ruiny kościoła w Trzęsaczu. Można zwiedzać okoliczne miasteczka, zbierać grzyby. Tyle, że teraz tam straszny tłok i zgiełk.
A może Piaski? Tam chyba nie ma aż tylu wczasowiczów... Są za to stada dzików.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh