Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-11-16 10:36:16

warzocha

Eupatoria

co można tam zobaczyć? jakie są plaże w Eupatorii? piaszczyste czy z kamienia? jak z ich czystością? czy są w pobliżu jakieś knajpki?
Polecacie Eupatorie na wakacje?może ktoś z was ma zdjęcia z plaży?

 

#2 2008-11-16 11:01:21

Elsinoe

Re: Eupatoria

Mnie Eupatoria nie zachwyciła. Plaże są piaszczyste i dosyć ładne ale maleńkie bo podzielone na wiele części więc spacer po plaży jest niemożliwy, można tylko położyć się i opalać. Ale plaże są bardzo czyste, zamontowane są natryski z wodą, znajdują się tam też toalety a nawet stoły do masażu. W pobliżu plaży są knajpki a raczej bardziej restauracje ale nie ma co liczyć na menu w języku innym niż ukraiński/rosyjski więc ja do nich nie chodziłam. W ogóle w całej Eupatorii mało jest osób, które mówią w języku angielskim, więc kontakt z ludźmi jest dosyć utrudniony.

Ogólnie miasto nie jest jednak zbyt ładne - oczywiście główna uliczka odchodząca od plaży i kilka bocznych są przyjemne - takie typowo turystyczne, ale reszta to normalne, brudne i niestety zaniedbane miasto poprzecinane gęsto liniami tramwajowymi.

W samej Eupatorii można zobaczyć kilka ładnych świątyń, dzielnicę karaimską, zjeść regionalne karaimskie dania, pojechać na błota lecznicze (szczerze odradzam) i hmm... reszta to już po prostu miasto.

Ja bym już nie wróciła do Eupatorii - na Krym tak - mogłabym zobaczyć jeszcze raz Jałtę, Bakczysaraj itp. miejsca, ale sama Eupatoria naprawdę nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh