Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-12-01 16:30:25

Misiaczek1412

Indonezja

Witajcie smile
Był ktoś w Indonezji ? To chyba najpiękniejszy kraj jaki widziałam smile Bardzo chciałabym tam pojechać smile Pozwiedzać ale może i np do pracy smile Ale jak na razie to mnie jeszcze nie stać na to smile Bo wycieczki tam są bardzo drogie z tego co się orientuję... sad
Macie jakieś opowieści stamtąd ? Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda z perspektywy "zwykłej osoby" smile

 

#2 2010-12-02 00:21:55

madziuszka

Re: Indonezja

ummm.... wycieczki owszem sa drogie, ale jak pojedziesz na wlasna reke- a rozumiem ze tak wlasnie chcesz to jest bardzo tanio, wystarczy ze znajdziesz jakas promocje lotnicza... a co do pracy to wcale nie jest tak latwo, zeby tam legalnie pracowac, no chyba, ze masz prace zalatwiona wczesniej, firme, ktora Cie sponsoruje itp... Ale generalnie polecam, Indonezja jest niezwykla...

 

#3 2010-12-02 10:29:11

Misiaczek1412

Re: Indonezja

 

#4 2010-12-03 00:05:18

madziuszka

Re: Indonezja

sprawdz jeszcze Darmasiswa- program stypendialny rzadu indonezyjskiego, jakos niedlugo powienien byc nabor.

 

#5 2010-12-04 07:23:31

kangur

Re: Indonezja

Nie bylem osobiscie w Indonezji, choc bardzo bym chcial, ale kilkoro moich znajomych jezdzi na Bali dosc regularnie. Z tego co mowili, wycieczki, jesli nie kupione w hotelu, sa relatywnie tanie, tansze niz w Malezji a nawet Tajlandii. Ceny spadly w ostatnich latach po zamachach bombowych na Bali. Indonezja utracila wielu turystow, szczegolnie z Australii i USA. Ja przymierzam sie do Bali od jakiegos czasu, ale my zawsze podrozujemy we czworke i tak sie sklada, ze dwoje z nas nie chce nawet myslec o Indonezji. Ale to wciaz sprawa do dyskusji.

 

#6 2010-12-04 15:51:31

adaf

Re: Indonezja

Indonezja jest piekna, i jak dotad relatywnie tania (o ile podrozuje sie na wlasna reke). Jest to kraj wyspiarski, i aby go poznac trzeba naprawde byc w wielu miejscach, ktore znacznie sie roznia od siebie. Trudno np. porownac Bali do wyspy Komodo, czy do miejscowosci Surabaya. Goraco polecam zwiedzenie tego kraju. Pozdrawiam.

 

#7 2011-10-24 13:54:20

zabka

Re: Indonezja

Polecam Indonezje  jak najbardziej na wlasna reke.Bylam w lutym tego roku  na Bali,malutkich wyspach Gili i Lombok prawie trzy tygodnie,polaczone zwiedzanie i plazowaniem.Jest to pora deszczowa ,ale sa to opady przelotnie przewaznie w gorach.Na wybrzezu padalo tylko jeden raz, ale nie na poludniu tylko W Padang Bai na wschodzie.Nawet te hotele czy guesthousy nie najtansze, sa i tak kozystne w cenach  No jezeli ktos ma ochote na resorty i luksus to radze wziasc biuro podrozy ,bo doba hotelowa w resorcie kosztuje ok.160 dolarow,a dobry hotel placilysmy 45 dol.za dwojke, a Gasthous najtaniej 16 dol.i szukalysmy tych najtanszych.Wszystko zalezy od tego czy chcemy z klima czy bez(tylko z wiatrakiem) z basenem ,telewizorem  itp .Za to sie placi dodatkowo.Klime lepiej wziasc w miescie np Kuta bo tam sa wieczorem dokuczliwe komary-klima sobie z tym poradzi.Hotel sluzyl nam tylko do spedzenia nocy.  Transport jest dobrze zorganizowany.Raz jechalysmy autobusem z Ubud wlasnie na Padang Bai, to pod hotel podjechala taksowka i zabrala nas na dworzec. Balijczycy sa mili ,pomocni bezinteresownie.napiwek zostawia sie jedynie w restauracjac i barach dla kelnerow.Po trzech tygodniach mialam niedosyt i postanowilam ,ze wroce tu wkrotce.

 

#8 2011-10-24 16:37:06

kangur

Re: Indonezja

Mam nadzieje, ze w koncu uda nam sie jechac na Bali w 2012. Druga para z naszej czworki powoli sie przekonuje do tego pomyslu. Znam przynajmniej 20 osob, ktore tam byly i sa b. zadowolone smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh